HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2016/2017

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 2nd class E 
 PO Hon-Pre 
 PO Pre-1st 
 PO 1st-2nd 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtSc
1  DV VBI Huissen  1110121112121315131115112150
2  Hijken DTC  912101410141316151215111860
3  Van Stigt Thans  108101210101614131216111642
4  Apeldoorn  810101010111215151112111628
5  Witte van Moort  9681013141111141213111522
6  Denk en Zet Culemborg  8101010715131015108111112
7  WSDV  861096513121011121110-16
8  Damlust Gouda  774897711121212118-28
9  O2O  546591089101411116-38
10  DES Lunteren  757565108101011115-52
11  MTB Hoogeveen  98898109861010113-30
12  SNA  5548712889910113-50

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom
 Round 11
za 18-02-2017     Hijken DTC  -   MTB Hoogeveen  
12
-
8
 Hans Jansen (1465) - Klaas Hendrik Leijenaar (1375) 1-15Game
 Jacob Okken (1369) - Zainal Palmans (1352) 1-14Game
 Wouter Sipma (1514) - Maikel Palmans (1351) 2-010Game
 Roel Boomstra (1572) - Natalia Sadowska (1348) 1-17Game
 Jan Ekke de Vries (1375) - Michel Stempher (1338) 0-21Game
 Harm Wiersma (1506) - Rick Hakvoort (1254) 1-12Game
 Ivan Trofimov (1468) - Joël Palmans (1246) 2-08Game
 Auke Scholma (1459) - Bé Eggens (1228) 2-03Game
 Wouter Wolff (1339) - Nick Waterink (1211) 1-19Game
 Aleksej Domchev (1455) - Maarten Wichgers (1223) 1-16Game
   Denk en Zet Culemborg  -   Van Stigt Thans  
10
-
10
 Sven Winkel (1427) - Anatoli Gantvarg (1504) 1-12Game
 Boudewijn Derkx (1455) - Anton van Berkel (1437) 1-110Game
 Alexander Bulatov (1441) - Jitse Slump (1358) 1-11Game
 John van den Borst (1366) - Raimonds Vipulis (1434) 1-17Game
 Pim Meurs (1511) - Frits Luteijn (1408) 2-04Game
 Björn Winkel (1219) - Rob Clerc (1513) 0-23Game
 Tjeerd Harmsma (1402) - Ron Heusdens (1421) 1-16Game
 Uladzislau Valjuk (1352) - Casper Remeijer (1339) 1-18Game
 Pieter Steijlen (1404) - Jeroen Kos (1312) 1-15Game
 Evgeni Vatutin (1494) - Peter van der Stap (1317) 1-19Game
   DV VBI Huissen  -   Apeldoorn  
12
-
8
 Guntis Valneris (1538) - Allard van Tongeren (929) 2-01Game
 Yuriy Lagoda (1414) - Gep Leeflang (1264) 1-18Game
 Fred de Koning (1357) - Alexander Presman (1462) 1-17Game
 Jos Stokkel (1415) - Jasper Lemmen (1493) 1-15Game
 Alexander Baliakin (1521) - Michiel Kloosterziel (1388) 2-010Game
 Pepijn van den Brink (1295) - Joost Hooijberg (1307) 1-16Game
 Geert van Aalten (1422) - Frerik Andriessen (1418) 1-13Game
 Gérard Jansen (1504) - Bas Messemaker (1414) 1-12Game
 Johan Krajenbrink (1490) - Hendrik van der Zee (1403) 1-14Game
 Joost Hendriksen (1356) - Hein Meijer (1450) 1-19Game
   WSDV  -   Witte van Moort  
6
-
14
 Heike Verheul (1248) - Jan van Dijk (1375) 0-21Game
 Jesse van Beek (1295) - Odin Mol (1442) 1-16
 Wieger Wesselink (1439) - Vadim Virny (1500) 1-14Game
 Marcel Monteba (1330) - Niek Kloppenburg (1215) 1-19Game
 Jan Groenendijk (1509) - Gerbrand Hessing (1252) 1-15Game
 Fred Ivens (1345) - Marino Barkel (1405) 0-210Game
 Ester van Muijen (1160) - Bert Aalberts (1345) 0-28Game
 Matthias de Kruijf (1311) - Yuen Wong (1366) 0-22Game
 Rik Keurentjes (1404) - Gil Salomé (1436) 1-13Game
 Jannes Kromhout (1228) - Edwin Twiest (1347) 1-17
   O2O  -   DES Lunteren  
10
-
10
 Kees Thijssen (1445) - Mark Sanders (1216) 2-04Game
 Johan Smits (1178) - Henk Klarenbeek (1400) 0-29Game
 Paul Oudshoorn (1403) - Wim Lammers (1144) 2-03Game
 Jean Marc Ndjofang (1509) - Harmjan Lammers (1283) 1-12Game
 Peter van Heun (1292) - Arwin Lammers (1172) 2-06Game
 Peter Hoogteijling (1350) - Ronald van de Beek (1205) 1-18Game
 Rob Geurtsen (1339) - Arjen Timmer (1315) 0-27Game
 Krijn ter Braake (1332) - Aldert van Eck (1237) 1-110Game
 Alexander Getmanski (1521) - Erwin van Hierden (1365) 1-11Game
 Johan Bastiaannet (1363) - Stijn Overeem (1199) 0-25Game
   Damlust Gouda  -   SNA  
12
-
8
 Erik Hoogendoorn (1249) - Daan van Os (1097) 2-09
 Ruud Kloosterman (1234) - Vitalia Doumesh (1231) 1-13
 Ben Provoost (1453) - Alexander Shvartsman (1570) 0-22Game
 Friso Fennema (1339) - Raymond Koopmanschap (1207) 2-08Game
 Harry Clasquin (1194) - Ivo de Jong (1368) 1-14
 Erno Prosman (1552) - Roy Coster (1102) 2-07
 Martijn van IJzendoorn (1471) - Steven Wijker (1391) 1-16
 André Venema (1252) - Johan Wiering (1399) 1-110
 Richard Mooser (1368) - Mitchel Mensinga (1217) 1-11
 Henk van Klaveren (1256) - Mike Koopmanschap (1375) 1-15