HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2017/2018

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 Champion competition 
 PO Hon-Pre 
 PO Pre-1st 
 PO 1st-2nd 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtSc
1  Van Stigt Thans  913121412131213151416112066
2  Hijken DTC  119121112131513121615112058
3  Witte van Moort  711101112161112111217111940
4  DV VBI Huissen  88101110121115111516111634
5  Denk en Zet Culemborg  699911101113121214111312
6  WSDV  8881098119111212119-8
7  CTD Arnhem  7748101211913912119-16
8  Damlust Gouda  859999913121311118-6
9  Dammend Tilburg  778571111791111118-32
10  MTB Hoogeveen  58998978111112116-26
11  O2O  6485881179914114-42
12  RDC Rijnsburg  45346889986110-80

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom
 Round 11
za 17-02-2018     MTB Hoogeveen  -   Van Stigt Thans  
5
-
15
 Rick Hakvoort (1276) - Anatoli Gantvarg (1503) 1-11Game
 Maikel Palmans (1349) - Rob Clerc (1503) 1-19Game
 Klaas Hendrik Leijenaar (1362) - Thomy Lucien Mbongo (1466) 1-14Game
 Alberto Waterink (820) - Anton van Berkel (1412) 0-25Game
 Maarten Wichgers (1222) - Ron Heusdens (1474) 0-27Game
 Natalia Sadowska (1377) - Hein Meijer (1459) 0-210Game
 Zainal Palmans (1361) - Frits Luteijn (1383) 1-18Game
 Nick Waterink (1227) - Jitse Slump (1416) 0-22Game
 Macodou NDiaye (1492) - Casper Remeijer (1356) 1-16Game
 Bé Brakels (871) - Jeroen Kos (1342) 0-23Game
   CTD Arnhem  -   Hijken DTC  
7
-
13
 Erik van de Weerdhof (1268) - Ivan Trofimov (1486) 1-15Game
 Niek Smeitink (1257) - Roel Boomstra (1588) 0-28Game
 Henk Grotenhuis ten Harkel (1281) - Jan Ekke de Vries (1377) 2-06Game
 Thijs Gerritsen (1275) - Harm Wiersma (1505) 0-21Game
 Hin Wong (1358) - Aleksej Domchev (1467) 1-14Game
 Frerik Andriessen (1428) - Wouter Wolff (1391) 1-17Game
 Bart Terwel (1342) - Hans Jansen (1458) 1-13Game
 Rik Twilhaar (1295) - Auke Scholma (1469) 1-12Game
 Peter Kort (1267) - Hendrik van der Zee (1415) 0-210Game
 Michael Palmer (1275) - Wouter Sipma (1492) 0-29Game
   Witte van Moort  -   Denk en Zet Culemborg  
11
-
9
 Roelof Schippers Sr. (807) - Pim Meurs (1516) 0-22Game
 Vadim Virny (1501) - Dik de Voogd (1383) 2-09Game
 Jan van Dijk (1372) - Bas Messemaker (1428) 2-01Game
 Bert Aalberts (1357) - Pieter Steijlen (1419) 1-16Game
 Gil Salomé (1425) - Evgeni Vatutin (1481) 1-15Game
 Odin Mol (1441) - Uladzislau Valjuk (1355) 1-17Game
 Yuen Wong (1374) - Alexander Bulatov (1438) 1-18Game
 Gerbrand Hessing (1278) - Sven Winkel (1429) 1-110Game
 Marino Barkel (1425) - Jean Marc Ndjofang (1476) 1-14Game
 Herman Hilberink (1259) - Tjeerd Harmsma (1411) 1-13Game
   RDC Rijnsburg  -   DV VBI Huissen  
4
-
16
 Richard Meijer (1293) - Gérard Jansen (1502) 1-18Game
 Cor van Dusseldorp (1459) - Johan Krajenbrink (1482) 0-23Game
 Richard Kromhout (1361) - Joost Hendriksen (1344) 1-19Game
 Steven den Hollander (1274) - Alexander Baliakin (1527) 0-24Game
 Pieter Jan Rijken (1201) - Fred de Koning (1356) 0-26Game
 Wim Bremmer (1334) - Jos Stokkel (1422) 1-11Game
 Thomas Wielaard (1291) - Jasper Lemmen (1477) 1-12Game
 Arjen de Mooij (1350) - Emiel Leijser (1254) 0-25Game
 Eric Hogewoning (1168) - Geert van Aalten (1397) 0-27Game
 Arie Schoneveld (1057) - Guntis Valneris (1506) 0-210Game
   Dammend Tilburg  -   WSDV  
11
-
9
 Thijs van den Broek (1322) - Jan Groenendijk (1509) 1-110Game
 Massinga Damien Aligna  - Matthias de Kruijf (1329) 1-14Game
 Jacco Sandee (1165) - Jesse van Beek (1296) 1-16Game
 Koos van Amerongen (1286) - Rik Keurentjes (1406) 1-12Game
 Jasper Daems (1312) - Marcel Monteba (1330) 1-11Game
 Toine Brouwers (1412) - Wieger Wesselink (1446) 2-07Game
 Mehmet Yöney (1226) - Fred Ivens (1323) 1-13Game
 Peter Schellekens (1232) - Heike Verheul (1228) 0-28Game
 Martijn de Leeuw (1315) - Ester van Muijen (1169) 2-05Game
 Kevin Machtelinck (1385) - Johan Sterrenburg (1383) 1-19Game
   Damlust Gouda  -   O2O  
13
-
7
 Erik Hoogendoorn (1270) - Kees Thijssen (1458) 1-17Game
 Richard Mooser (1361) - Johan Capelle (1262) 1-19Game
 Martijn van IJzendoorn (1551) - Peter van Heun (1294) 2-05Game
 André Venema (1251) - Paul Oudshoorn (1408) 1-16Game
 Erno Prosman (1539) - Alexander Getmanski (1524) 1-12Game
 Teun van de Krol (1351) - Rob Geurtsen (1331) 2-08Game
 Peter van Eck (1218) - Johan Smits (1200) 1-13Game
 Harry Clasquin (1219) - Johan Bastiaannet (1358) 0-21Game
 Ben Provoost (1439) - Krijn ter Braake (1325) 2-010Game
 Friso Fennema (1354) - Johan Wiering (1386) 2-04Game