Toernooibase
HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

   Minsk Wit-Rusland 2016

 

Category: General   

 Round 1
 mo 27-06-2016  Antanina Kuchynskaya  - Ilya Krautsou (1934) 0-2
 Vitold Tsydzik (1937) - Irina Anurina  1-1
 Laurentsiy Varazheykin  - Yana Lazovik (1942) 1-1
 Svetlana Gorbachenko (1957) - Aliaksandra Siniak  2-0
 Pavels Pushkarevs  - Andrei Mouchan (1963) 0-2
 Yana Yakubovich (1965) - Herman Scholte  2-0
 Mikita Vasko  - Yury Tsimanovich (1972) 0-2
 Palina Petrusiova (1974) - Rastsislau Lysiuk  2-0
 Daryna Mosiienko  - Maryia Mironava (1977) 0-2
 Artsemiy Kosnikau  - Leons Bersons (1981) 0-2
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Yauheniya Shved  2-0
 Ivan Trubnikau (1964) - Bert Begeman (2027) 1-1
 Valery Razayeu (2019) - Tom Huizinga (1751) 2-0
 Michael Semyaniuk (2027) - Aleksandrs Cernovs (1900) 2-0
 Palina Mokhava (1900) - Oleksandr Zhygalin (2051) 0-2
 Dzmitry Nemets (2055) - Maryna Naurotskaya (1900) 2-0
 Zakhar Shybakou (1900) - Oleg Chepa (2061) 0-2
 Elena Cesnokova (2088) - Nastassia Sakalova (1900) 2-0
 Jelizaveta Zaharova (1900) - Igor Tereshko (2091) 0-2
 Arkadij Plakhin (2125) - Aleksandrs Vrublevskis (1900) 1-1
 Stsiapan Darashenka (1903) - Aleksei Kunitsa (2145) 0-2Game
 Darja Fedorovich (2162) - Darya Bravaja (1907) 2-0Game
 Jan T. Terpstra (1915) - Uladzislau Valjuk (2164) 1-1Game
 Viktoriya Motrichko (2207) - Tsimafei Kutas (1915) 2-0Game
 Viktoryia Nikalayeva (1921) - Olga Fedorovich (2224) 0-2Game
 Andrej Valjuk (2258) - Maryia Chasnakova (1923) 2-0Game
 Vasiliy Markin (1924) - Sergei Nosevitch (2284) 0-2Game
 Alexander Bulatov (2289) - Marija Koleda (1927) 2-0Game
 Round 2
 tu 28-06-2016  Antanina Kuchynskaya  - Palina Mokhava (1900) 0-2
 Maryna Naurotskaya (1900) - Aliaksandra Siniak  2-0
 Pavels Pushkarevs  - Zakhar Shybakou (1900) 0-2
 Nastassia Sakalova (1900) - Herman Scholte  1-1
 Mikita Vasko  - Jelizaveta Zaharova (1900) 1-1
 Rastsislau Lysiuk  - Stsiapan Darashenka (1903) 1-1
 Darya Bravaja (1907) - Daryna Mosiienko  2-0
 Tsimafei Kutas (1915) - Yauheniya Shved  2-0
 Artsemiy Kosnikau  - Viktoryia Nikalayeva (1921) 0-2
 Laurentsiy Varazheykin  - Vitold Tsydzik (1937) 2-0
 Irina Anurina  - Marija Koleda (1927) 1-1
 Maryia Chasnakova (1923) - Tom Huizinga (1751) 2-0
 Aleksandrs Cernovs (1900) - Vasiliy Markin (1924) 0-2
 Yana Lazovik (1942) - Ivan Trubnikau (1964) 1-1
 Bert Begeman (2027) - Aleksandrs Vrublevskis (1900) 2-0
 Jan T. Terpstra (1915) - Arkadij Plakhin (2125) 0-2Game
 Ilya Krautsou (1934) - Uladzislau Valjuk (2164) 0-2
 Svetlana Gorbachenko (1957) - Dzmitry Nemets (2055) 0-2
 Oleg Chepa (2061) - Andrei Mouchan (1963) 1-1
 Yana Yakubovich (1965) - Elena Cesnokova (2088) 0-2Game
 Igor Tereshko (2091) - Yury Tsimanovich (1972) 2-0Game
 Aleksei Kunitsa (2145) - Palina Petrusiova (1974) 2-0Game
 Maryia Mironava (1977) - Darja Fedorovich (2162) 1-1Game
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Viktoriya Motrichko (2207) 2-0Game
 Olga Fedorovich (2224) - Leons Bersons (1981) 1-1Game
 Valery Razayeu (2019) - Andrej Valjuk (2258) 0-2Game
 Sergei Nosevitch (2284) - Michael Semyaniuk (2027) 1-1
 Oleksandr Zhygalin (2051) - Alexander Bulatov (2289) 0-2Game
 Round 3
 Alexander Bulatov (2289) - Igor Tereshko (2091) 1-1Game
 Andrej Valjuk (2258) - Elena Cesnokova (2088) 1-1Game
 Dzmitry Nemets (2055) - Aleksei Kunitsa (2145) 1-1Game
 Sergei Nosevitch (2284) - Dmitrijs Brovkins (1979) 2-0Game
 Maryia Mironava (1977) - Olga Fedorovich (2224) 1-1Game
 Uladzislau Valjuk (2164) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Andrei Mouchan (1963) - Darja Fedorovich (2162) 0-2Game
 Michael Semyaniuk (2027) - Bert Begeman (2027) 1-1Game
 Leons Bersons (1981) - Laurentsiy Varazheykin  2-0
 Arkadij Plakhin (2125) - Viktoriya Motrichko (2207) 1-1Game
 Ilya Krautsou (1934) - Oleksandr Zhygalin (2051) 0-2
 Vasiliy Markin (1924) - Valery Razayeu (2019) 1-1
 Palina Petrusiova (1974) - Viktoryia Nikalayeva (1921) 1-1
 Yury Tsimanovich (1972) - Darya Bravaja (1907) 0-2
 Zakhar Shybakou (1900) - Yana Yakubovich (1965) 0-2
 Ivan Trubnikau (1964) - Svetlana Gorbachenko (1957) 0-2
 Irina Anurina  - Yana Lazovik (1942) 1-1
 Tsimafei Kutas (1915) - Maryia Chasnakova (1923) 1-1
 Palina Mokhava (1900) - Maryna Naurotskaya (1900) 1-1
 Herman Scholte  - Vitold Tsydzik (1937) 0-2
 Marija Koleda (1927) - Jan T. Terpstra (1915) 2-0Game
 Stsiapan Darashenka (1903) - Mikita Vasko  2-0
 Aleksandrs Vrublevskis (1900) - Nastassia Sakalova (1900) 2-0
 Jelizaveta Zaharova (1900) - Rastsislau Lysiuk  1-1
 Tom Huizinga (1751) - Aleksandrs Cernovs (1900) 0-2
 Aliaksandra Siniak  - Artsemiy Kosnikau  2-0
 Yauheniya Shved  - Pavels Pushkarevs  1-1
 Daryna Mosiienko  - Antanina Kuchynskaya  2-0
 Round 4
 we 29-06-2016  Tom Huizinga (1751) - Antanina Kuchynskaya  2-0
 Artsemiy Kosnikau  - Pavels Pushkarevs  2-0
 Yauheniya Shved  - Herman Scholte  1-1
 Nastassia Sakalova (1900) - Mikita Vasko  1-1
 Jan T. Terpstra (1915) - Jelizaveta Zaharova (1900) 2-0Game
 Rastsislau Lysiuk  - Ivan Trubnikau (1964) 0-2
 Aliaksandra Siniak  - Zakhar Shybakou (1900) 0-2
 Aleksandrs Cernovs (1900) - Ilya Krautsou (1934) 1-1
 Yury Tsimanovich (1972) - Daryna Mosiienko  2-0
 Maryna Naurotskaya (1900) - Stsiapan Darashenka (1903) 0-2
 Viktoryia Nikalayeva (1921) - Aleksandrs Vrublevskis (1900) 2-0
 Maryia Chasnakova (1923) - Irina Anurina  1-1
 Vasiliy Markin (1924) - Tsimafei Kutas (1915) 1-1
 Vitold Tsydzik (1937) - Marija Koleda (1927) 1-1
 Yana Lazovik (1942) - Palina Petrusiova (1974) 1-1
 Valery Razayeu (2019) - Palina Mokhava (1900) 2-0
 Viktoriya Motrichko (2207) - Laurentsiy Varazheykin  2-0Game
 Uladzislau Valjuk (2164) - Andrei Mouchan (1963) 1-1Game
 Svetlana Gorbachenko (1957) - Dmitrijs Brovkins (1979) 1-1
 Bert Begeman (2027) - Maryia Mironava (1977) 0-2Game
 Oleksandr Zhygalin (2051) - Yana Yakubovich (1965) 1-1Game
 Oleg Chepa (2061) - Darya Bravaja (1907) 2-0Game
 Michael Semyaniuk (2027) - Arkadij Plakhin (2125) 2-0Game
 Igor Tereshko (2091) - Olga Fedorovich (2224) 0-2Game
 Elena Cesnokova (2088) - Aleksei Kunitsa (2145) 1-1Game
 Darja Fedorovich (2162) - Dzmitry Nemets (2055) 1-1Game
 Leons Bersons (1981) - Sergei Nosevitch (2284) 0-2Game
 Andrej Valjuk (2258) - Alexander Bulatov (2289) 0-2Game
 Round 5
 th 30-06-2016  Pavels Pushkarevs  - Antanina Kuchynskaya  2-0
 Mikita Vasko  - Rastsislau Lysiuk  0-2
 Daryna Mosiienko  - Yauheniya Shved  2-0
 Herman Scholte  - Artsemiy Kosnikau  0-2
 Nastassia Sakalova (1900) - Tom Huizinga (1751) 1-1
 Jelizaveta Zaharova (1900) - Aliaksandra Siniak  1-1
 Palina Mokhava (1900) - Aleksandrs Cernovs (1900) 2-0
 Maryna Naurotskaya (1900) - Jan T. Terpstra (1915) 0-2Game
 Aleksandrs Vrublevskis (1900) - Ilya Krautsou (1934) 0-2
 Laurentsiy Varazheykin  - Yury Tsimanovich (1972) 0-2
 Darya Bravaja (1907) - Ivan Trubnikau (1964) 1-1
 Marija Koleda (1927) - Zakhar Shybakou (1900) 2-0
 Yana Lazovik (1942) - Vasiliy Markin (1924) 2-0
 Andrei Mouchan (1963) - Maryia Chasnakova (1923) 2-0
 Palina Petrusiova (1974) - Irina Anurina  1-1
 Tsimafei Kutas (1915) - Bert Begeman (2027) 1-1
 Arkadij Plakhin (2125) - Vitold Tsydzik (1937) 0-2
 Stsiapan Darashenka (1903) - Svetlana Gorbachenko (1957) 1-1
 Viktoryia Nikalayeva (1921) - Leons Bersons (1981) 1-1Game
 Yana Yakubovich (1965) - Valery Razayeu (2019) 2-0Game
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Uladzislau Valjuk (2164) 0-2Game
 Viktoriya Motrichko (2207) - Igor Tereshko (2091) 0-2Game
 Oleksandr Zhygalin (2051) - Andrej Valjuk (2258) 0-2Game
 Maryia Mironava (1977) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Aleksei Kunitsa (2145) - Michael Semyaniuk (2027) 1-1Game
 Elena Cesnokova (2088) - Darja Fedorovich (2162) 2-0Game
 Olga Fedorovich (2224) - Dzmitry Nemets (2055) 1-1Game
 Alexander Bulatov (2289) - Sergei Nosevitch (2284) 1-1Game
 Round 6
 fr 01-07-2016  Alexander Bulatov (2289) - Elena Cesnokova (2088) 1-1Game
 Sergei Nosevitch (2284) - Aleksei Kunitsa (2145) 1-1Game
 Michael Semyaniuk (2027) - Andrej Valjuk (2258) 0-2Game
 Oleg Chepa (2061) - Olga Fedorovich (2224) 1-1Game
 Igor Tereshko (2091) - Uladzislau Valjuk (2164) 1-1Game
 Dzmitry Nemets (2055) - Maryia Mironava (1977) 1-1Game
 Darja Fedorovich (2162) - Yana Yakubovich (1965) 1-1Game
 Leons Bersons (1981) - Yana Lazovik (1942) 1-1Game
 Yury Tsimanovich (1972) - Svetlana Gorbachenko (1957) 0-2
 Andrei Mouchan (1963) - Viktoryia Nikalayeva (1921) 0-2
 Marija Koleda (1927) - Stsiapan Darashenka (1903) 2-0
 Bert Begeman (2027) - Viktoriya Motrichko (2207) 0-2Game
 Vitold Tsydzik (1937) - Oleksandr Zhygalin (2051) 1-1
 Ilya Krautsou (1934) - Valery Razayeu (2019) 1-1
 Ivan Trubnikau (1964) - Dmitrijs Brovkins (1979) 1-1
 Jan T. Terpstra (1915) - Palina Petrusiova (1974) 0-2Game
 Darya Bravaja (1907) - Tsimafei Kutas (1915) 2-0
 Irina Anurina  - Palina Mokhava (1900) 2-0
 Rastsislau Lysiuk  - Arkadij Plakhin (2125) 0-2
 Maryia Chasnakova (1923) - Vasiliy Markin (1924) 0-2
 Zakhar Shybakou (1900) - Daryna Mosiienko  2-0
 Artsemiy Kosnikau  - Maryna Naurotskaya (1900) 0-2
 Aleksandrs Vrublevskis (1900) - Pavels Pushkarevs  2-0
 Tom Huizinga (1751) - Jelizaveta Zaharova (1900) 2-0
 Aleksandrs Cernovs (1900) - Nastassia Sakalova (1900) 0-2
 Aliaksandra Siniak  - Laurentsiy Varazheykin  2-0
 Herman Scholte  - Mikita Vasko  1-1
 Antanina Kuchynskaya  - Yauheniya Shved  1-1
 Round 7
 Elena Cesnokova (2088) - Sergei Nosevitch (2284) 1-1Game
 Olga Fedorovich (2224) - Alexander Bulatov (2289) 1-1Game
 Andrej Valjuk (2258) - Dzmitry Nemets (2055) 1-1Game
 Uladzislau Valjuk (2164) - Maryia Mironava (1977) 0-2Game
 Aleksei Kunitsa (2145) - Marija Koleda (1927) 2-0Game
 Yana Yakubovich (1965) - Igor Tereshko (2091) 2-0Game
 Viktoryia Nikalayeva (1921) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Svetlana Gorbachenko (1957) - Michael Semyaniuk (2027) 1-1Game
 Viktoriya Motrichko (2207) - Irina Anurina  1-1Game
 Yana Lazovik (1942) - Darja Fedorovich (2162) 1-1
 Leons Bersons (1981) - Darya Bravaja (1907) 1-1
 Palina Petrusiova (1974) - Vitold Tsydzik (1937) 2-0
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Arkadij Plakhin (2125) 1-1
 Oleksandr Zhygalin (2051) - Zakhar Shybakou (1900) 0-2
 Valery Razayeu (2019) - Yury Tsimanovich (1972) 1-1
 Ivan Trubnikau (1964) - Andrei Mouchan (1963) 1-1
 Vasiliy Markin (1924) - Stsiapan Darashenka (1903) 1-1
 Ilya Krautsou (1934) - Jan T. Terpstra (1915) 1-1Game
 Bert Begeman (2027) - Aliaksandra Siniak  2-0
 Tsimafei Kutas (1915) - Nastassia Sakalova (1900) 1-1
 Palina Mokhava (1900) - Aleksandrs Vrublevskis (1900) 0-2
 Maryna Naurotskaya (1900) - Tom Huizinga (1751) 0-2
 Rastsislau Lysiuk  - Maryia Chasnakova (1923) 0-2
 Daryna Mosiienko  - Artsemiy Kosnikau  2-0
 Laurentsiy Varazheykin  - Jelizaveta Zaharova (1900) 0-2
 Yauheniya Shved  - Aleksandrs Cernovs (1900) 0-2
 Pavels Pushkarevs  - Herman Scholte  2-0
 Mikita Vasko  - Antanina Kuchynskaya  2-0
 Round 8
 sa 02-07-2016  Alexander Bulatov (2289) - Yana Yakubovich (1965) 2-0Game
 Sergei Nosevitch (2284) - Andrej Valjuk (2258) 1-1Game
 Maryia Mironava (1977) - Elena Cesnokova (2088) 1-1Game
 Oleg Chepa (2061) - Aleksei Kunitsa (2145) 0-2Game
 Olga Fedorovich (2224) - Svetlana Gorbachenko (1957) 1-1Game
 Dzmitry Nemets (2055) - Viktoryia Nikalayeva (1921) 2-0Game
 Igor Tereshko (2091) - Palina Petrusiova (1974) 1-1Game
 Viktoriya Motrichko (2207) - Leons Bersons (1981) 2-0Game
 Zakhar Shybakou (1900) - Uladzislau Valjuk (2164) 0-2Game
 Irina Anurina  - Darja Fedorovich (2162) 0-2Game
 Michael Semyaniuk (2027) - Yana Lazovik (1942) 1-1
 Darya Bravaja (1907) - Marija Koleda (1927) 2-0
 Arkadij Plakhin (2125) - Ilya Krautsou (1934) 2-0
 Yury Tsimanovich (1972) - Bert Begeman (2027) 1-1
 Vitold Tsydzik (1937) - Valery Razayeu (2019) 1-1
 Stsiapan Darashenka (1903) - Dmitrijs Brovkins (1979) 0-2
 Andrei Mouchan (1963) - Vasiliy Markin (1924) 2-0
 Aleksandrs Vrublevskis (1900) - Ivan Trubnikau (1964) 1-1
 Tom Huizinga (1751) - Tsimafei Kutas (1915) 0-2
 Jan T. Terpstra (1915) - Oleksandr Zhygalin (2051) 1-1Game
 Maryia Chasnakova (1923) - Daryna Mosiienko  2-0
 Nastassia Sakalova (1900) - Palina Mokhava (1900) 1-1
 Jelizaveta Zaharova (1900) - Aleksandrs Cernovs (1900) 0-2
 Mikita Vasko  - Maryna Naurotskaya (1900) 2-0
 Aliaksandra Siniak  - Pavels Pushkarevs  2-0
 Artsemiy Kosnikau  - Rastsislau Lysiuk  0-2
 Yauheniya Shved  - Laurentsiy Varazheykin  0-2
 Antanina Kuchynskaya  - Herman Scholte  1-1
 Round 9
 su 03-07-2016  Aleksei Kunitsa (2145) - Alexander Bulatov (2289) 1-1Game
 Andrej Valjuk (2258) - Maryia Mironava (1977) 2-0R
 Elena Cesnokova (2088) - Dzmitry Nemets (2055) 1-1Game
 Darja Fedorovich (2162) - Sergei Nosevitch (2284) 0-2Game
 Uladzislau Valjuk (2164) - Olga Fedorovich (2224) 0-2Game
 Svetlana Gorbachenko (1957) - Viktoriya Motrichko (2207) 0-2Game
 Yana Yakubovich (1965) - Palina Petrusiova (1974) 1-1Game
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Darya Bravaja (1907) 1-1
 Igor Tereshko (2091) - Andrei Mouchan (1963) 1-1Game
 Yana Lazovik (1942) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Viktoryia Nikalayeva (1921) - Michael Semyaniuk (2027) 0-2
 Bert Begeman (2027) - Maryia Chasnakova (1923) 1-1
 Marija Koleda (1927) - Arkadij Plakhin (2125) 1-1
 Valery Razayeu (2019) - Leons Bersons (1981) 2-0
 Vitold Tsydzik (1937) - Yury Tsimanovich (1972) 1-1
 Tsimafei Kutas (1915) - Ivan Trubnikau (1964) 1-1
 Zakhar Shybakou (1900) - Irina Anurina  2-0R
 Oleksandr Zhygalin (2051) - Aleksandrs Vrublevskis (1900) 1-1
 Ilya Krautsou (1934) - Mikita Vasko  2-0
 Vasiliy Markin (1924) - Nastassia Sakalova (1900) 2-0
 Aleksandrs Cernovs (1900) - Jan T. Terpstra (1915) 2-0
 Stsiapan Darashenka (1903) - Tom Huizinga (1751) 1-1
 Rastsislau Lysiuk  - Aliaksandra Siniak  2-0
 Palina Mokhava (1900) - Daryna Mosiienko  1-1
 Pavels Pushkarevs  - Laurentsiy Varazheykin  2-0
 Herman Scholte  - Maryna Naurotskaya (1900) 0-2
 Jelizaveta Zaharova (1900) - Yauheniya Shved  0-2
 Antanina Kuchynskaya  - Artsemiy Kosnikau  2-0