Toernooibase
HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

   EC Boys Juniors Pinsk 2016

 

Category: Juniors   

 Round 1
 mo 01-08-2016  Mateusz Stanczuk (2062) - Wouter Kindt (1813) 2-0Game
 Oleg Chepa (2061) - Matej Zyka  2-0Game
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Alessio Scaggiante (2059) 1-1Game
 Dzmitry Nemets (2035) - Martijn van IJzendoorn (2319) 0-2Game
 Edgars Straumanis (1942) - Balint Ambrozy (1946) 1-1Game
 Filip Oplt (1900) - Uladzislau Valjuk (2184) 0-2Game
 Kristofer Diligentov  - Karol Cichocki (2151) 0-2Game
 Wouter Wolff (2213) - Jitse Slump (2232) 1-1Game
 Shamil Gayazov (1916) - Prokopiy Govorov  2-0Game
 Egor Bobkov (2146) - Bogdan Bankowski (1982) 1-1Game
 Damiano Leonardi (2025) - Leons Bersons (1981) 0-2Game
 Anton Bursuk (2093) - Roman Ldokov (2056) 1-1Game
 Maksim Dorogan (2011) - Valery Razayeu (2000) 0-2Game
 Round 2
 tu 02-08-2016  Oleg Chepa (2061) - Mateusz Stanczuk (2062) 0-2Game
 Martijn van IJzendoorn (2319) - Karol Cichocki (2151) 1-1Game
 Uladzislau Valjuk (2184) - Leons Bersons (1981) 1-1Game
 Valery Razayeu (2000) - Shamil Gayazov (1916) 1-1Game
 Balint Ambrozy (1946) - Dmitrijs Brovkins (1979) 0-2Game
 Alessio Scaggiante (2059) - Edgars Straumanis (1942) 2-0Game
 Jitse Slump (2232) - Egor Bobkov (2146) 1-1Game
 Bogdan Bankowski (1982) - Anton Bursuk (2093) 0-2Game
 Roman Ldokov (2056) - Wouter Wolff (2213) 1-1Game
 Matej Zyka  - Wouter Kindt (1813) 0-2Game
 Dzmitry Nemets (2035) - Kristofer Diligentov  2-0Game
 Filip Oplt (1900) - Damiano Leonardi (2025) 0-2Game
 Prokopiy Govorov  - Maksim Dorogan (2011) 1-1Game
 Round 3
 we 03-08-2016  Mateusz Stanczuk (2062) - Martijn van IJzendoorn (2319) 0-2Game
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Anton Bursuk (2093) 1-1Game
 Shamil Gayazov (1916) - Uladzislau Valjuk (2184) 1-1Game
 Karol Cichocki (2151) - Alessio Scaggiante (2059) 1-1Game
 Leons Bersons (1981) - Valery Razayeu (2000) 1-1Game
 Damiano Leonardi (2025) - Jitse Slump (2232) 0-2Game
 Roman Ldokov (2056) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Wouter Kindt (1813) - Dzmitry Nemets (2035) 0-2Game
 Wouter Wolff (2213) - Egor Bobkov (2146) 1-1Game
 Edgars Straumanis (1942) - Maksim Dorogan (2011) 1-1Game
 Balint Ambrozy (1946) - Bogdan Bankowski (1982) 0-2Game
 Kristofer Diligentov  - Prokopiy Govorov  0-2
 Matej Zyka  - Filip Oplt (1900) 1-1Game
 Round 4
 Martijn van IJzendoorn (2319) - Shamil Gayazov (1916) 2-0Game
 Dzmitry Nemets (2035) - Mateusz Stanczuk (2062) 1-1Game
 Leons Bersons (1981) - Dmitrijs Brovkins (1979) 1-1Game
 Anton Bursuk (2093) - Uladzislau Valjuk (2184) 1-1Game
 Jitse Slump (2232) - Alessio Scaggiante (2059) 2-0Game
 Valery Razayeu (2000) - Karol Cichocki (2151) 0-2Game
 Bogdan Bankowski (1982) - Roman Ldokov (2056) 0-2Game
 Oleg Chepa (2061) - Wouter Wolff (2213) 1-1Game
 Egor Bobkov (2146) - Prokopiy Govorov  2-0Game
 Damiano Leonardi (2025) - Edgars Straumanis (1942) 0-2Game
 Maksim Dorogan (2011) - Wouter Kindt (1813) 1-1Game
 Filip Oplt (1900) - Balint Ambrozy (1946) 1-1Game
 Kristofer Diligentov  - Matej Zyka  1-1Game
 Round 5
 th 04-08-2016  Jitse Slump (2232) - Martijn van IJzendoorn (2319) 1-1Game
 Karol Cichocki (2151) - Mateusz Stanczuk (2062) 2-0Game
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Roman Ldokov (2056) 1-1Game
 Uladzislau Valjuk (2184) - Egor Bobkov (2146) 1-1Game
 Anton Bursuk (2093) - Leons Bersons (1981) 1-1Game
 Alessio Scaggiante (2059) - Dzmitry Nemets (2035) 2-0Game
 Shamil Gayazov (1916) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Wouter Wolff (2213) - Valery Razayeu (2000) 2-0Game
 Edgars Straumanis (1942) - Bogdan Bankowski (1982) 0-2Game
 Prokopiy Govorov  - Wouter Kindt (1813) 1-1Game
 Maksim Dorogan (2011) - Damiano Leonardi (2025) 2-0Game
 Matej Zyka  - Balint Ambrozy (1946) 0-2Game
 Filip Oplt (1900) - Kristofer Diligentov  2-0Game
 Round 6
 fr 05-08-2016  Karol Cichocki (2151) - Jitse Slump (2232) 0-2Game
 Martijn van IJzendoorn (2319) - Anton Bursuk (2093) 2-0Game
 Uladzislau Valjuk (2184) - Dmitrijs Brovkins (1979) 1-1Game
 Roman Ldokov (2056) - Egor Bobkov (2146) 1-1
 Alessio Scaggiante (2059) - Wouter Wolff (2213) 1-1Game
 Leons Bersons (1981) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Mateusz Stanczuk (2062) - Maksim Dorogan (2011) 1-1
 Dzmitry Nemets (2035) - Shamil Gayazov (1916) 0-2Game
 Bogdan Bankowski (1982) - Valery Razayeu (2000) 0-2Game
 Edgars Straumanis (1942) - Filip Oplt (1900) 2-0Game
 Wouter Kindt (1813) - Balint Ambrozy (1946) 2-0Game
 Prokopiy Govorov  - Matej Zyka  2-0Game
 Kristofer Diligentov  - Damiano Leonardi (2025) 0-2Game
 Round 7
 Wouter Wolff (2213) - Martijn van IJzendoorn (2319) 1-1Game
 Shamil Gayazov (1916) - Jitse Slump (2232) 1-1Game
 Egor Bobkov (2146) - Karol Cichocki (2151) 0-2Game
 Roman Ldokov (2056) - Uladzislau Valjuk (2184) 1-1Game
 Leons Bersons (1981) - Alessio Scaggiante (2059) 1-1Game
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Maksim Dorogan (2011) 1-1Game
 Mateusz Stanczuk (2062) - Edgars Straumanis (1942) 1-1Game
 Oleg Chepa (2061) - Anton Bursuk (2093) 1-1Game
 Valery Razayeu (2000) - Prokopiy Govorov  2-0Game
 Wouter Kindt (1813) - Bogdan Bankowski (1982) 0-2Game
 Filip Oplt (1900) - Dzmitry Nemets (2035) 0-2Game
 Damiano Leonardi (2025) - Matej Zyka  1-1Game
 Balint Ambrozy (1946) - Kristofer Diligentov  0-2Game
 Round 8
 sa 06-08-2016  Martijn van IJzendoorn (2319) - Alessio Scaggiante (2059) 1-1Game
 Jitse Slump (2232) - Roman Ldokov (2056) 2-0Game
 Karol Cichocki (2151) - Leons Bersons (1981) 1-1Game
 Valery Razayeu (2000) - Dmitrijs Brovkins (1979) 1-1Game
 Wouter Wolff (2213) - Shamil Gayazov (1916) 1-1Game
 Uladzislau Valjuk (2184) - Mateusz Stanczuk (2062) 2-0Game
 Bogdan Bankowski (1982) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Maksim Dorogan (2011) - Egor Bobkov (2146) 0-2Game
 Anton Bursuk (2093) - Dzmitry Nemets (2035) 2-0Game
 Matej Zyka  - Edgars Straumanis (1942) 0-2Game
 Prokopiy Govorov  - Filip Oplt (1900) 2-0Game
 Kristofer Diligentov  - Wouter Kindt (1813) 0-2Game
 Balint Ambrozy (1946) - Damiano Leonardi (2025) 0-2Game
 Round 9
 su 07-08-2016  Jitse Slump (2232) - Uladzislau Valjuk (2184) 1-1Game
 Martijn van IJzendoorn (2319) - Valery Razayeu (2000) 2-0Game
 Anton Bursuk (2093) - Karol Cichocki (2151) 1-1Game
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Wouter Wolff (2213) 0-2Game
 Edgars Straumanis (1942) - Egor Bobkov (2146) 0-2Game
 Alessio Scaggiante (2059) - Shamil Gayazov (1916) 1-1Game
 Roman Ldokov (2056) - Leons Bersons (1981) 2-0Game
 Bogdan Bankowski (1982) - Prokopiy Govorov  2-0Game
 Oleg Chepa (2061) - Damiano Leonardi (2025) 1-1Game
 Wouter Kindt (1813) - Filip Oplt (1900) 2-0Game
 Mateusz Stanczuk (2062) - Balint Ambrozy (1946) 2-0Game
 Maksim Dorogan (2011) - Kristofer Diligentov  2-0Game
 Dzmitry Nemets (2035) - Matej Zyka  2-0Game