Toernooibase
HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

   EC Boys Cadets Pinsk 2016

 

Category: Cadets   

 Round 1
 mo 01-08-2016  Ivan Psurtsev (2054) - Andreas Jürgenson (1937) 2-0Game
 Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) - Anatolyi Protodyakonov (2072) 0-2Game
 Orest Slava (1917) - René Emmaneel (1895) 2-0Game
 Ilmars Stolcers (2021) - Domenico Fabbricatore (1942) 2-0
 Andrei Mouchan (1963) - Michael Semyaniuk (2027) 0-2Game
 Hans Robert Kannukene  - Gunars Gribuska (1960) 0-2
 Nikolay Grigoriev (1921) - Barnabas Kollner (1880) 2-0
 Berke Yiğittürk (2006) - Bert Van Hauwermeiren (1898) 1-1Game
 Vincenzo Sgro (1964) - Bartos Malak (1980) 1-1
 Ivan Trubnikau (1964) - Marek Totzauer  2-0
 Ilya Krautsou (1941) - Farid Ganiyev  1-1Game
 Yury Tsimanovich (1995) - Andreas Tulva (1974) 1-1Game
 Tomas Sveikauskis (1985) - Martins Zemlitis (1908) 2-0
 Erol Ibrjam (1915) - Marco de Leeuw (1943) 1-1Game
 Maksym Puchala (1957) - Ondrej Vojta (1900) 2-0
 Marsel Sharafutdinov (2120) - Can Barut  2-0
 Iaroslav Gerus (1951) - Jakub Gazda (2044) 1-1Game
 Maxime Egels  - Denis Mezhenin (2066) 0-2
 Round 2
 tu 02-08-2016  Maksym Puchala (1957) - Ivan Psurtsev (2054) 1-1Game
 Anatolyi Protodyakonov (2072) - Denis Mezhenin (2066) 2-0Game
 Ilmars Stolcers (2021) - Orest Slava (1917) 0-2Game
 Gunars Gribuska (1960) - Michael Semyaniuk (2027) 1-1Game
 Ivan Trubnikau (1964) - Nikolay Grigoriev (1921) 1-1Game
 Marsel Sharafutdinov (2120) - Tomas Sveikauskis (1985) 2-0
 Bert Van Hauwermeiren (1898) - Bartos Malak (1980) 0-2
 Berke Yiğittürk (2006) - Vincenzo Sgro (1964) 1-1Game
 Yury Tsimanovich (1995) - Ilya Krautsou (1941) 1-1Game
 Andreas Tulva (1974) - Erol Ibrjam (1915) 2-0Game
 Marco de Leeuw (1943) - Jakub Gazda (2044) 0-2Game
 Farid Ganiyev  - Iaroslav Gerus (1951) 1-1Game
 Domenico Fabbricatore (1942) - René Emmaneel (1895) 1-1Game
 Hans Robert Kannukene  - Andrei Mouchan (1963) 0-2Game
 Marek Totzauer  - Barnabas Kollner (1880) 1-1
 Can Barut  - Martins Zemlitis (1908) 0-2
 Andreas Jürgenson (1937) - Ondrej Vojta (1900) 2-0Game
 Maxime Egels  - Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) 0-2
 Round 3
 Orest Slava (1917) - Anatolyi Protodyakonov (2072) 1-1Game
 Ivan Psurtsev (2054) - Marsel Sharafutdinov (2120) 1-1Game
 Andreas Tulva (1974) - Gunars Gribuska (1960) 1-1Game
 Bartos Malak (1980) - Nikolay Grigoriev (1921) 1-1
 Michael Semyaniuk (2027) - Maksym Puchala (1957) 2-0Game
 Jakub Gazda (2044) - Ivan Trubnikau (1964) 1-1Game
 Andrei Mouchan (1963) - Yury Tsimanovich (1995) 1-1Game
 Denis Mezhenin (2066) - Vincenzo Sgro (1964) 1-1Game
 Ilya Krautsou (1941) - Berke Yiğittürk (2006) 1-1
 Tomas Sveikauskis (1985) - Farid Ganiyev  0-2
 Iaroslav Gerus (1951) - Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) 1-1
 Andreas Jürgenson (1937) - Ilmars Stolcers (2021) 0-2
 Martins Zemlitis (1908) - Bert Van Hauwermeiren (1898) 1-1
 Marek Totzauer  - Domenico Fabbricatore (1942) 0-2Game
 Barnabas Kollner (1880) - Marco de Leeuw (1943) 0-2Game
 René Emmaneel (1895) - Erol Ibrjam (1915) 2-0Game
 Ondrej Vojta (1900) - Can Barut  2-0
 Maxime Egels  - Hans Robert Kannukene  0-2
 Round 4
 we 03-08-2016  Anatolyi Protodyakonov (2072) - Marsel Sharafutdinov (2120) 1-1Game
 Michael Semyaniuk (2027) - Orest Slava (1917) 1-1Game
 Nikolay Grigoriev (1921) - Ivan Psurtsev (2054) 0-2Game
 Gunars Gribuska (1960) - Ivan Trubnikau (1964) 1-1Game
 Farid Ganiyev  - Ilmars Stolcers (2021) 1-1
 Bartos Malak (1980) - Jakub Gazda (2044) 0-2Game
 Iaroslav Gerus (1951) - Andreas Tulva (1974) 0-2Game
 Vincenzo Sgro (1964) - Domenico Fabbricatore (1942) 1-1
 Marco de Leeuw (1943) - Andrei Mouchan (1963) 1-1Game
 Denis Mezhenin (2066) - Ilya Krautsou (1941) 1-1
 Berke Yiğittürk (2006) - Maksym Puchala (1957) 1-1
 Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) - Yury Tsimanovich (1995) 1-1
 René Emmaneel (1895) - Martins Zemlitis (1908) 1-1Game
 Bert Van Hauwermeiren (1898) - Hans Robert Kannukene  2-0Game
 Tomas Sveikauskis (1985) - Andreas Jürgenson (1937) 0-2Game
 Ondrej Vojta (1900) - Marek Totzauer  2-0
 Erol Ibrjam (1915) - Barnabas Kollner (1880) 2-0
 Can Barut  - Maxime Egels  2-0
 Round 5
 th 04-08-2016  Ivan Psurtsev (2054) - Orest Slava (1917) 1-1Game
 Andreas Tulva (1974) - Anatolyi Protodyakonov (2072) 1-1Game
 Marsel Sharafutdinov (2120) - Michael Semyaniuk (2027) 1-1
 Jakub Gazda (2044) - Gunars Gribuska (1960) 2-0
 Ilmars Stolcers (2021) - Ivan Trubnikau (1964) 0-2Game
 Maksym Puchala (1957) - Farid Ganiyev  1-1
 Domenico Fabbricatore (1942) - Bartos Malak (1980) 0-2
 Andrei Mouchan (1963) - Ondrej Vojta (1900) 0-2
 Yury Tsimanovich (1995) - Nikolay Grigoriev (1921) 1-1
 Ilya Krautsou (1941) - Bert Van Hauwermeiren (1898) 1-1
 Marco de Leeuw (1943) - René Emmaneel (1895) 2-0Game
 Andreas Jürgenson (1937) - Denis Mezhenin (2066) 1-1Game
 Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) - Vincenzo Sgro (1964) 1-1
 Martins Zemlitis (1908) - Berke Yiğittürk (2006) 0-2Game
 Erol Ibrjam (1915) - Iaroslav Gerus (1951) 2-0
 Hans Robert Kannukene  - Marek Totzauer  2-0
 Barnabas Kollner (1880) - Maxime Egels  2-0
 Can Barut  - Tomas Sveikauskis (1985) 0-2
 Round 6
 fr 05-08-2016  Anatolyi Protodyakonov (2072) - Jakub Gazda (2044) 2-0Game
 Ivan Psurtsev (2054) - Andreas Tulva (1974) 2-0Game
 Orest Slava (1917) - Marsel Sharafutdinov (2120) 1-1
 Ivan Trubnikau (1964) - Michael Semyaniuk (2027) 0-2
 Ondrej Vojta (1900) - Berke Yiğittürk (2006) 1-1
 Farid Ganiyev  - Bartos Malak (1980) 1-1
 Ilmars Stolcers (2021) - Marco de Leeuw (1943) 1-1Game
 Gunars Gribuska (1960) - Yury Tsimanovich (1995) 2-0
 Nikolay Grigoriev (1921) - Denis Mezhenin (2066) 1-1
 Bert Van Hauwermeiren (1898) - Andreas Jürgenson (1937) 0-2Game
 Vincenzo Sgro (1964) - Ilya Krautsou (1941) 1-1
 Maksym Puchala (1957) - Erol Ibrjam (1915) 1-1
 Andrei Mouchan (1963) - Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) 1-1
 René Emmaneel (1895) - Tomas Sveikauskis (1985) 2-0Game
 Martins Zemlitis (1908) - Hans Robert Kannukene  2-0
 Domenico Fabbricatore (1942) - Barnabas Kollner (1880) 2-0
 Iaroslav Gerus (1951) - Can Barut  1-1
 Marek Totzauer  - Maxime Egels  2-0
 Round 7
 Anatolyi Protodyakonov (2072) - Ivan Psurtsev (2054) 1-1Game
 Michael Semyaniuk (2027) - Jakub Gazda (2044) 1-1
 Andreas Tulva (1974) - Orest Slava (1917) 2-0Game
 Marsel Sharafutdinov (2120) - Ivan Trubnikau (1964) 2-0
 Berke Yiğittürk (2006) - Gunars Gribuska (1960) 0-2Game
 Bartos Malak (1980) - Marco de Leeuw (1943) 0-2Game
 Andreas Jürgenson (1937) - Farid Ganiyev  1-1Game
 Vincenzo Sgro (1964) - Ondrej Vojta (1900) 1-1
 Nikolay Grigoriev (1921) - Domenico Fabbricatore (1942) 2-0
 Ilya Krautsou (1941) - Martins Zemlitis (1908) 2-0
 Denis Mezhenin (2066) - Maksym Puchala (1957) 2-0
 Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) - René Emmaneel (1895) 1-1Game
 Erol Ibrjam (1915) - Ilmars Stolcers (2021) 0-2
 Bert Van Hauwermeiren (1898) - Andrei Mouchan (1963) 0-2
 Yury Tsimanovich (1995) - Iaroslav Gerus (1951) 1-1
 Barnabas Kollner (1880) - Hans Robert Kannukene  0-2
 Tomas Sveikauskis (1985) - Maxime Egels  2-0
 Can Barut  - Marek Totzauer  0-2
 Round 8
 sa 06-08-2016  Michael Semyaniuk (2027) - Anatolyi Protodyakonov (2072) 1-1Game
 Gunars Gribuska (1960) - Ivan Psurtsev (2054) 0-2Game
 Marco de Leeuw (1943) - Marsel Sharafutdinov (2120) 0-2Game
 Jakub Gazda (2044) - Andreas Tulva (1974) 1-1Game
 Orest Slava (1917) - Denis Mezhenin (2066) 1-1Game
 Ilmars Stolcers (2021) - Nikolay Grigoriev (1921) 0-2
 Ilya Krautsou (1941) - Andreas Jürgenson (1937) 1-1Game
 Farid Ganiyev  - Ondrej Vojta (1900) 0-2
 Andrei Mouchan (1963) - Vincenzo Sgro (1964) 1-1
 Bartos Malak (1980) - Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) 0-2
 Ivan Trubnikau (1964) - Berke Yiğittürk (2006) 1-1
 René Emmaneel (1895) - Maksym Puchala (1957) 2-0Game
 Hans Robert Kannukene  - Domenico Fabbricatore (1942) 0-2
 Tomas Sveikauskis (1985) - Erol Ibrjam (1915) 2-0
 Martins Zemlitis (1908) - Yury Tsimanovich (1995) 0-2
 Marek Totzauer  - Iaroslav Gerus (1951) 0-2
 Maxime Egels  - Bert Van Hauwermeiren (1898) 0-2
 Barnabas Kollner (1880) - Can Barut  2-0
 Round 9
 su 07-08-2016  Ivan Psurtsev (2054) - Michael Semyaniuk (2027) 1-1Game
 Jakub Gazda (2044) - Marsel Sharafutdinov (2120) 0-2
 Nikolay Grigoriev (1921) - Anatolyi Protodyakonov (2072) 0-2Game
 Ondrej Vojta (1900) - Andreas Tulva (1974) 0-2Game
 Orest Slava (1917) - Ilya Krautsou (1941) 2-0Game
 Denis Mezhenin (2066) - Gunars Gribuska (1960) 1-1Game
 Zanas Ernestas Aleksandravicius (2009) - Marco de Leeuw (1943) 1-1Game
 Andreas Jürgenson (1937) - René Emmaneel (1895) 1-1Game
 Andrei Mouchan (1963) - Tomas Sveikauskis (1985) 1-1
 Vincenzo Sgro (1964) - Ilmars Stolcers (2021) 1-1
 Berke Yiğittürk (2006) - Yury Tsimanovich (1995) 1-1
 Ivan Trubnikau (1964) - Farid Ganiyev  1-1
 Domenico Fabbricatore (1942) - Bert Van Hauwermeiren (1898) 1-1
 Iaroslav Gerus (1951) - Bartos Malak (1980) 2-0
 Maksym Puchala (1957) - Marek Totzauer  2-0
 Martins Zemlitis (1908) - Barnabas Kollner (1880) 2-0
 Can Barut  - Hans Robert Kannukene  1-1
 Erol Ibrjam (1915) - Maxime Egels  1-1