HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Minsk Belarus 2016

    
    Link   

 Category: 
 General 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Alexander Bulatov GMI 2298   Gen   9 4 5 0 13 80 93
2   Sergei Nosevitch GMI 2289   Gen   9 4 5 0 13 78 91
3   Aleksei Kunitsa MI 2147   Gen   9 4 5 0 13 78 91
  Andrej Valjuk MI 2258   Gen   9 5 3 1 13 78 91
5   Elena Cesnokova MFF 2099   Gen   9 3 6 0 12 83 96
6   Dzmitry Nemets  2035   Gen   9 3 6 0 12 77 90
7   Olga Fedorovich GMIF 2217   Gen   9 3 6 0 12 72 85
8   Viktoriya Motrichko GMIF 2208   Gen   9 5 2 2 12 64 74
9   Maryia Mironava  1988   Gen   9 3 5 1 11 75 88
10   Michael Semianiuk  2027   Gen   9 3 5 1 11 74 87
11   Yana Yakubovich  1994   Gen   9 4 3 2 11 71 84
12   Palina Petrusiova  1963   Gen   9 3 5 1 11 65 78
13   Darya Bravaya  1907   Gen   9 4 3 2 11 64 74
14   Darja Fedorovich MIF 2198   Gen   9 3 4 2 10 77 90
15   Igor Tereshko MF 2085   Gen   9 3 4 2 10 75 88
16   Oleg Chepa  2061   Gen   9 2 6 1 10 74 87
17   Svetlana Gorbachenko  1935   Gen   9 3 4 2 10 71 83
18   Dmitrijs Brovkins  1979   Gen   9 3 4 2 10 70 83
19   Uladzislau Valjuk MF 2184   Gen   9 3 4 2 10 70 82
20   Andrei Mouchan  1963   Gen   9 3 4 2 10 66 76
21   Arkadij Plakhin MF 2125   Gen   9 3 4 2 10 65 77
22   Yana Lazovik  1947   Gen   9 1 8 0 10 65 76
23   Valery Razayeu  2000   Gen   9 3 4 2 10 63 76
24   Zakhar Shybakou  1900   Gen   9 5 0 4 10 59 70
25   Viktoryia Nikalayeva  1929   Gen   9 3 3 3 9 71 83
26   Marija Koleda  1939   Gen   9 3 3 3 9 69 82
27   Bert Begeman  2027   Gen   9 2 5 2 9 67 79
28   Ivan Trubnikau  1964   Gen   9 1 7 1 9 67 78
29   Vasiliy Markin  1933   Gen   9 3 3 3 9 65 78
30   Tsimafei Kutas  1915   Gen   9 2 5 2 9 62 74
31   Yury Tsimanovich  1995   Gen   9 3 3 3 9 62 73
32   Maryia Chasnakova  1902   Gen   9 3 3 3 9 61 74
33   Ilya Krautsou  1941   Gen   9 3 3 3 9 60 70
34   Vitold Tsydzik  1937   Gen   9 2 5 2 9 59 70
35   Aleksandrs Vrublevskis  1900   Gen   9 3 3 3 9 58 68
36   Aleksandrs Cernovs  1900   Gen   9 4 1 4 9 52 63
37   Leons Bersons  1981   Gen   9 2 4 3 8 69 82
38   Oleksandr Zhygalin  2051   Gen   9 2 4 3 8 68 81
39   Irina Anurina    Gen   9 1 6 2 8 68 80
40   Stsiapan Darashenka  1914   Gen   9 2 4 3 8 61 74
41   Rastsislau Lysiuk    Gen   9 3 2 4 8 55 66
42   Tom Huizinga  1774   Gen   9 3 2 4 8 54 64
43   Jan T. Terpstra  1887   Gen   9 2 3 4 7 62 73
44   Nastassia Sakalova  1900   Gen   9 1 5 3 7 58 70
45   Daryna Mosiienko    Gen   9 3 1 5 7 55 66
46   Palina Mokhava  1900   Gen   9 2 3 4 7 55 65
47   Aliaksandra Siniak    Gen   9 3 1 5 7 51 61
48   Maryna Naurotskaya  1900   Gen   9 3 1 5 7 48 60
49   Mikita Vasko    Gen   9 2 3 4 7 48 57
50   Pavels Pushkarevs    Gen   9 3 1 5 7 44 54
51   Laurentsiy Varazheykin    Gen   9 2 1 6 5 55 67
52   Jelizaveta Zaharova  1900   Gen   9 1 3 5 5 51 61
53   Evgeniiya Shved    Gen   9 1 3 5 5 46 56
54   Artsemiy Kosnikau    Gen   9 2 0 7 4 48 57
55   Herman Scholte    Gen   9 0 4 5 4 46 57
56   Antanina Kuchynskaya    Gen   9 1 2 6 4 45 54
Alexander BulatovSergei NosevitchAleksei Kunitsa
Andrej ValjukElena CesnokovaDzmitry Nemets
Olga FedorovichViktoriya MotrichkoMaryia Mironava
Michael SemianiukYana YakubovichPalina Petrusiova
Darya BravayaDarja FedorovichIgor Tereshko
Oleg ChepaDmitrijs Brovkins
Uladzislau ValjukAndrei Mouchan
 Round 9 
 su 03-07-2016  Aleksei Kunitsa (2147) - Alexander Bulatov (2298) 1-1Game
 Elena Cesnokova (2099) - Dzmitry Nemets (2035) 1-1Game
 Darja Fedorovich (2198) - Sergei Nosevitch (2289) 0-2Game
 Uladzislau Valjuk (2184) - Olga Fedorovich (2217) 0-2Game
 Svetlana Gorbachenko (1935) - Viktoriya Motrichko (2208) 0-2Game
 Yana Yakubovich (1994) - Palina Petrusiova (1963) 1-1Game
 Igor Tereshko (2085) - Andrei Mouchan (1963) 1-1Game
 Yana Lazovik (1947) - Oleg Chepa (2061) 1-1Game
 Andrej Valjuk (2258) - Maryia Mironava (1988) 2-0R
 Dmitrijs Brovkins (1979) - Darya Bravaya (1907) 1-1
 Viktoryia Nikalayeva (1929) - Michael Semianiuk (2027) 0-2
 Bert Begeman (2027) - Maryia Chasnakova (1902) 1-1
 Marija Koleda (1939) - Arkadij Plakhin (2125) 1-1
 Valery Razayeu (2000) - Leons Bersons (1981) 2-0
 Vitold Tsydzik (1937) - Yury Tsimanovich (1995) 1-1
 Tsimafei Kutas (1915) - Ivan Trubnikau (1964) 1-1
 Zakhar Shybakou (1900) - Irina Anurina  2-0R
 Oleksandr Zhygalin (2051) - Aleksandrs Vrublevskis (1900) 1-1
 Ilya Krautsou (1941) - Mikita Vasko  2-0
 Vasiliy Markin (1933) - Nastassia Sakalova (1900) 2-0
 Aleksandrs Cernovs (1900) - Jan T. Terpstra (1887) 2-0
 Stsiapan Darashenka (1914) - Tom Huizinga (1774) 1-1
 Rastsislau Lysiuk  - Aliaksandra Siniak  2-0
 Palina Mokhava (1900) - Daryna Mosiienko  1-1
 Pavels Pushkarevs  - Laurentsiy Varazheykin  2-0
 Herman Scholte  - Maryna Naurotskaya (1900) 0-2
 Jelizaveta Zaharova (1900) - Evgeniiya Shved  0-2
 Antanina Kuchynskaya  - Artsemiy Kosnikau  2-0