HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Minsk Belarus 2018

    
    Link   

 Category: 
 General 
  Subcategories:
  Women
  Cadets
  Minicadets
  Hopes
  60+
 Other
 years:
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   Pairings:    9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWplWp
1   Michael Semyaniuk  2092   Gen   8 4 4 0 12 72 79
2   Aleksei Kunitsa MI 2182   Gen   8 3 5 0 11 72 81
  Andrei Mouchan  2029   Gen   8 3 5 0 11 72 80
4   Yana Yakubovich MFF 2132   Gen   8 3 5 0 11 70 75
5   Olga Balukova CMFF 2116   Gen   8 3 4 1 10 73 81
6   Irina Smirnowa  1987   Gen   8 4 2 2 10 71 80
7   Yana Lazovik CMFF 2024   Gen   8 2 6 0 10 70 77
  Maryia Mironava MFF 2048   Gen   8 2 6 0 10 70 77
  Stsiapan Darashenka  1996   Gen   8 2 6 0 10 70 76
10   Viktoriya Belaya MFF 2087   Gen   8 3 4 1 10 66 73
  Maryia Chasnakova CMFF 1987   Gen   8 2 6 0 10 66 71
12   Fiodar Bakach  2122   Gen   8 2 6 0 10 65 72
  Viktoryia Nikalayeva  2028   Gen   8 3 4 1 10 65 71
14   Arkadij Plakhin MF 2094   Gen   8 2 6 0 10 63 70
  Kseniya Bielaia  2028   Gen   8 4 2 2 10 63 69
16   Ivan Trubnikau  2038   Gen   8 2 6 0 10 61 68
17   Vasiliy Markin  1922   Gen   8 2 5 1 9 69 75
18   Yauhen Zhukouski  2009   Gen   8 2 5 1 9 65 70
19   Palina Kazlova MFF 1931   Gen   8 3 3 2 9 63 69
20   Vsevolods Mitrevics  1938   Gen   8 2 5 1 9 60 66
  Nastassia Sakalova  1937   Gen   8 2 5 1 9 60 66
  Darya Nikifarava  1996   Gen   8 3 3 2 9 60 64
23   Dzmitry Nemets MF 2084   Gen   8 2 5 1 9 59 66
  Uladzislau Astapenka  1900   Gen   8 3 3 2 9 59 65
25   Yauheniya Shved  1949   Gen   8 3 3 2 9 56 60
26   Jekaterina Karima Zitnikova    Gen   8 4 1 3 9 51 56
27   Nikita Razdoburdin  1955   Gen   8 2 4 2 8 68 69
28   Mikita Vasko  1931   Gen   8 3 2 3 8 63 68
  Zakhar Shybakou  1972   Gen   8 3 2 3 8 63 66
30   Rafael Munirov    Gen   8 3 2 3 8 62 68
31   Liubou Kobryna    Gen   8 3 2 3 8 57 63
32   Antanina Kuchynskaya  1888   Gen   8 2 4 2 8 53 57
33   Andrei Astapenka  1900   Gen   8 3 2 3 8 52 57
34   Maryna Naurotskaya  1863   Gen   8 3 1 4 7 59 64
  Rastsislau Lysiuk  1934   Gen   8 2 3 3 7 59 60
36   Nikalas Karo  1900   Gen   8 3 1 4 7 58 64
37   Palina Mokhava  1885   Gen   8 3 1 4 7 57 61
38   Nikita Bakulins  1900   Gen   8 1 5 2 7 56 61
39   Mikhail Karaliou    Gen   8 2 3 3 7 53 57
40   Katsiaryna Kudravets  1900   Gen   8 2 3 3 7 50 53
41   Ivan Kharytonchyk    Gen   8 3 1 4 7 47 51
42   Artem Koptelov    Gen   8 1 4 3 6 56 61
43   Darja Drabova    Gen   8 2 2 4 6 52 55
  Ivan Barodzich    Gen   8 2 2 4 6 52 53
  Viktorija Nesanira    Gen   8 1 4 3 6 52 53
46   Karyna Rabkouskaya    Gen   8 2 2 4 6 51 52
47   Aliaksei Vasko    Gen   8 3 0 5 6 49 52
  Maksim Chernik  1915   Gen   8 2 2 4 6 49 52
49   Aliaksei Maliarou    Gen   8 1 3 4 5 53 59
50   Aliaksei Astapenka  1900   Gen   8 1 3 4 5 51 54
51   Mikhail Bolinau    Gen   8 2 1 5 5 45 46
52   Artsemiy Kosnikau    Gen   8 1 2 5 4 53 54
53   Hleb Batashau    Gen   8 1 1 6 3 43 44
54   David Glinski    Gen   8 0 1 7 1 42 45
Michael SemyaniukAleksei KunitsaAndrei Mouchan
Yana YakubovichOlga BalukovaIrina Smirnowa
Yana LazovikMaryia MironavaStsiapan Darashenka
Viktoriya BelayaMaryia ChasnakovaFiodar Bakach
Viktoryia NikalayevaArkadij PlakhinKseniya Bielaia
Ivan TrubnikauVasiliy Markin
Palina KazlovaVsevolods Mitrevics
 Round 8 
 sa 30-06-2018  Olga Balukova (2116) - Aleksei Kunitsa (2182) 0-2Game
 Yana Yakubovich (2132) - Yana Lazovik (2024) 1-1Game
 Fiodar Bakach (2122) - Maryia Mironava (2048) 1-1Game
 Stsiapan Darashenka (1996) - Viktoryia Nikalayeva (2028) 1-1Game
 Irina Smirnowa (1987) - Maryia Chasnakova (1987) 1-1Game
 Vasiliy Markin (1922) - Arkadij Plakhin (2094) 1-1Game
 Nastassia Sakalova (1937) - Dzmitry Nemets (2084) 1-1Game
 Viktoriya Belaya (2087) - Nikita Razdoburdin (1955) 2-0Game
 Zakhar Shybakou (1972) - Ivan Trubnikau (2038) 0-2Game
 Kseniya Bielaia (2028) - Mikita Vasko (1931) 2-0Game
 Michael Semyaniuk (2092) - Andrei Mouchan (2029) 1-1
 Uladzislau Astapenka (1900) - Yauhen Zhukouski (2009) 1-1
 Vsevolods Mitrevics (1938) - Palina Kazlova (1931) 1-1
 Palina Mokhava (1885) - Darya Nikifarava (1996) 0-2
 Ivan Kharytonchyk  - Yauheniya Shved (1949) 0-2
 Jekaterina Karima Zitnikova  - Nikalas Karo (1900) 2-0
 Liubou Kobryna  - Rafael Munirov  1-1
 Antanina Kuchynskaya (1888) - Ivan Barodzich  2-0
 Rastsislau Lysiuk (1934) - Mikhail Karaliou  1-1
 Nikita Bakulins (1900) - Katsiaryna Kudravets (1900) 1-1
 Aliaksei Vasko  - Andrei Astapenka (1900) 0-2
 Maksim Chernik (1915) - Artem Koptelov  1-1
 Aliaksei Astapenka (1900) - Maryna Naurotskaya (1863) 0-2
 Aliaksei Maliarou  - Karyna Rabkouskaya  1-1
 Artsemiy Kosnikau  - Darja Drabova  0-2
 David Glinski  - Viktorija Nesanira  0-2
 Mikhail Bolinau  - Hleb Batashau  2-0