HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Golden Prague 2019

    
    Link   

 Category: 
 General 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Pim Meurs GMI 2368   Gen   9 4 5 0 13 79 92
2   Roberts Misans MI 2322   Gen   9 4 5 0 13 78 91
3   Jakov Shaus MI 2223   Gen   9 5 3 1 13 70 83
4   Bas Messemaker MI 2223   Gen   9 3 6 0 12 80 93
5   Kees Thijssen GMI 2348   Gen   9 3 6 0 12 78 91
6   Boudewijn Derkx MI 2302   Gen   9 4 4 1 12 75 87
7   Jos Stokkel GMI 2286   Gen   9 4 4 1 12 71 84
8   Taeke Kooistra MF 2163   Gen   9 3 5 1 11 77 90
9   Foeke Tiemensma  2196   Gen   9 4 3 2 11 75 88
10   Kees Romijn MF 2129   Gen   9 3 5 1 11 74 87
11   Erwin Heslinga MF 2154   Gen   9 3 5 1 11 73 85
12   Viktoriya Belaya MFF 2078   Gen   9 3 5 1 11 73 85
13   Hein Meijer GMI 2303   Gen   9 2 7 0 11 72 85
14   Leopold Sekongo MI 2198   Gen   9 4 3 2 11 71 84
15   Bert Begeman  2009   Gen   9 4 3 2 11 65 76
16   Francesco Militello  1915   Gen   9 3 5 1 11 64 75
17   Jiri Sysel MF 2184   Gen   9 4 2 3 10 69 82
18   Petra Duskova  1981   Gen   9 4 2 3 10 69 81
19   Raoul Alias MF 2123   Gen   9 3 4 2 10 66 79
20   Rik Smit  2006   Gen   9 3 4 2 10 66 79
21   Marius Sidla  2058   Gen   9 3 4 2 10 66 78
22   Anton Schotanus MF 2146   Gen   9 4 2 3 10 65 76
23   John Stins  2051   Gen   9 3 4 2 10 63 74
24   Roep Bhawanibhiek MF 2104   Gen   9 4 2 3 10 59 69
25   Robert Töpfer  1947   Gen   9 3 3 3 9 70 82
26   Gijs Schoenmakers  2135   Gen   9 3 3 3 9 69 81
27   IJsbrand Haven  2087   Gen   9 2 5 2 9 65 78
28   Reinout Sloot  2000   Gen   9 4 1 4 9 65 77
29   Nick de la Fonteyne  1982   Gen   9 4 1 4 9 64 77
30   Clemens Crucius  2008   Gen   9 2 5 2 9 64 76
31   Kseniya Bielaia CMFF 2037   Gen   9 3 3 3 9 64 75
32   Joop Kip  1919   Gen   9 2 5 2 9 62 73
33   Henk Kamminga  1919   Gen   9 3 3 3 9 57 68
34   Ludmila Petrova  1898   Gen   9 4 1 4 9 45 56
35   Ludwig Pietershove  1956   Gen   9 1 6 2 8 62 75
36   Jan T. Terpstra  1895   Gen   9 2 4 3 8 62 73
37   Tom Meurs    Gen   9 3 2 4 8 60 73
38   Jacco Keizer    Gen   9 2 4 3 8 60 71
39   Vaclav Krista MI 2102   Gen   9 2 4 3 8 60 70
40   Daniel Keller  2020   Gen   9 3 2 4 8 58 70
41   Piet Dijkstra  1954   Gen   9 2 4 3 8 54 66
42   Malvine Misane    Gen   9 2 4 3 8 53 64
43   Michal Vitek  1866   Gen   9 1 5 3 7 64 75
44   Vaclav Marek  1945   Gen   9 0 7 2 7 60 73
45   Ivan Surov  1965   Gen   9 2 3 4 7 58 70
46   Jozef Bajdak  1937   Gen   9 1 5 3 7 57 68
47   Martin Plesnivy  1831   Gen   9 2 3 4 7 46 57
48   Nicholas Novelle  1877   Gen   9 2 2 5 6 62 73
49   Jaroslav Novotny  1918   Gen   9 2 2 5 6 59 70
50   Jeanet Stel  1812   Gen   9 2 2 5 6 55 65
51   Denis Cerny  1900   Gen   9 3 0 6 6 53 63
52   Sofia Iljinskaja  1919   Gen   9 2 1 6 5 45 55
53   Ondrej Sikora    Gen   9 1 0 8 2 55 65
54   Hans van Dijk  1938   Gen   3 0 0 3 0 9 20
55   Dummy    Gen   6 0 0 6 0 25 33
Pim MeursRoberts MisansJakov Shaus
Bas MessemakerKees ThijssenBoudewijn Derkx
Jos StokkelTaeke KooistraFoeke Tiemensma
Kees RomijnErwin HeslingaViktoriya Belaya
Hein MeijerLeopold SekongoBert Begeman
Francesco MilitelloJiri SyselPetra Duskova
Raoul AliasRik Smit
 Round 9 
 sa 15-06-2019  Denis Cerny (1900) - Jan T. Terpstra (1895) 0-2Game
 Ludwig Pietershove (1956) - Jacco Keizer  1-1Game
 Clemens Crucius (2008) - Vaclav Marek (1945) 2-0Game
 Nick de la Fonteyne (1982) - Anton Schotanus (2146) 0-2Game
 Raoul Alias (2123) - John Stins (2051) 1-1Game
 Jiri Sysel (2184) - Rik Smit (2006) 1-1Game
 Martin Plesnivy (1831) - Ondrej Sikora  2-0
 Sofia Iljinskaja (1919) - Nicholas Novelle (1877) 1-1
 Tom Meurs  - Jeanet Stel (1812) 2-0
 Daniel Keller (2020) - Jaroslav Novotny (1918) 2-0
 Piet Dijkstra (1954) - Ivan Surov (1965) 1-1
 Ludmila Petrova (1898) - Michal Vitek (1866) 2-0
 Jozef Bajdak (1937) - Joop Kip (1919) 0-2
 Reinout Sloot (2000) - Kseniya Bielaia (2037) 1-1
 IJsbrand Haven (2087) - Henk Kamminga (1919) 1-1
 Vaclav Krista (2102) - Roep Bhawanibhiek (2104) 0-2
 Francesco Militello (1915) - Robert Töpfer (1947) 2-0
 Gijs Schoenmakers (2135) - Bert Begeman (2009) 0-2
 Petra Duskova (1981) - Leopold Sekongo (2198) 0-2
 Taeke Kooistra (2163) - Viktoriya Belaya (2078) 1-1
 Boudewijn Derkx (2302) - Marius Sidla (2058) 2-0
 Kees Romijn (2129) - Hein Meijer (2303) 1-1
 Bas Messemaker (2223) - Kees Thijssen (2348) 1-1
 Pim Meurs (2368) - Jos Stokkel (2286) 1-1
 Roberts Misans (2322) - Jakov Shaus (2223) 1-1