HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   EC Boys Juniors Kluczbork 2004

    
    Link   

 Category: 
  Boys Juniors 
  Boys Cadets 
  Boys Minicadets 
  Boys European Hopes 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 All results    Games   Tournamentroom    Announcement    KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Roberts Misans MF 2276   Jun   9 4 5 0 13 76 88
2   Nikolai Malyshev  2078   Jun   9 4 4 1 12 76 89
3   Ihar Mikhalchenka  2178   Jun   9 4 4 1 12 73 86
  Raido Värik MF 2124   Jun   9 4 4 1 12 73 86
5   Jasper Lemmen MF 2164   Jun   9 3 5 1 11 75 88
  Danny Slotboom  2162   Jun   9 2 7 0 11 75 88
  Aleksei Mironov  2173   Jun   9 2 7 0 11 75 87
  Rik Keurentjes  2152   Jun   9 2 7 0 11 75 87
9   Przemyslaw Kosobudzki    Jun   9 4 3 2 11 67 80
  Glib Ushakov  2049   Jun   9 3 5 1 11 67 79
11   Ivan Trofimov  2145   Jun   9 3 4 2 10 75 88
12   Benno Butulis MF 2162   Jun   9 1 8 0 10 68 79
13   Cedric Dusart  2079   Jun   9 2 6 1 10 67 79
14   Uladzislau Splendzer  2073   Jun   9 2 6 1 10 65 76
15   Serhiy Taran    Jun   9 3 4 2 10 63 74
16   Renars Freidensons  1912   Jun   9 2 5 2 9 68 80
17   Bartosz Socha    Jun   9 3 3 3 9 67 80
  Ginatautas Petaitis    Jun   9 3 3 3 9 67 79
19   Patryk Gronowski  2048   Jun   9 2 5 2 9 61 73
20   Imre Anton    Jun   9 2 5 2 9 59 70
21   Daniele Favale    Jun   9 3 3 3 9 52 62
22   Damian Reszka  2035   Jun   9 1 6 2 8 72 83
23   Konrad Wachowski    Jun   9 2 4 3 8 62 73
24   Riho Briker  1763   Jun   9 3 2 4 8 55 66
25   Konstantin Bauer    Jun   9 3 2 4 8 53 65
26   Dario Ghittoni    Jun   9 3 1 5 7 51 62
27   Eugen Krom    Jun   9 3 0 6 6 51 64
28   Attila Kulda    Jun   9 2 0 7 4 50 62
29   Gabor Feher    Jun   9 1 0 8 2 51 63
30   Norbert Torteli    Jun   9 0 0 9 0 51 60
Roberts MisansIhar Mikhalchenka
Raido VarikJasper LemmenDanny Slotboom
Rik Keurentjes
Glib UshakovIvan TrofimovBenno Butulis
Cedric DusartUladzislau Splendzer
Bartosz Socha
Imre Anton
 Round 9 
 th 01-07-2004  Jasper Lemmen (2164) - Rik Keurentjes (2152) 1-1Game
 Konrad Wachowski  - Uladzislau Splendzer (2073) 0-2
 Danny Slotboom (2162) - Aleksei Mironov (2173) 1-1
 Raido Värik (2124) - Ihar Mikhalchenka (2178) 1-1
 Glib Ushakov (2049) - Nikolai Malyshev (2078) 1-1
 Dario Ghittoni  - Attila Kulda  2-0
 Norbert Torteli  - Patryk Gronowski (2048) 0-2
 Bartosz Socha  - Konstantin Bauer  1-1
 Damian Reszka (2035) - Serhiy Taran  0-2
 Imre Anton  - Ivan Trofimov (2145) 1-1
 Roberts Misans (2276) - Przemyslaw Kosobudzki  1-1
 Daniele Favale  - Eugen Krom  2-0
 Riho Briker (1763) - Gabor Feher  2-0
 Cedric Dusart (2079) - Benno Butulis (2162) 1-1
 Ginatautas Petaitis  - Renars Freidensons (1912) 1-1