HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   WC Cadets Girls Dabki 2014

    
    Link   

 Category: 
 Juniors Boys 
 Juniors Girls 
 Blitz Juniors Boys 
 Blitz Juniors Girls 
 Cadets Boys 
 Cadets Girls 
 Blitz Cadets Boys 
 Blitz Cadets Girls 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Elena Cesnokova MFF 2047   Cad   9 3 6 0 12 75 87
2   Rufina Ajupova MFF 1965   Cad   9 3 6 0 12 74 86
3   Angelina Popova MFF 2080   Cad   9 4 4 1 12 72 84
4   Leticija Dubickaite  1889   Cad   9 3 5 1 11 75 87
5   Agata Parahina  1913   Cad   9 3 5 1 11 74 86
6   Palina Petrusiova  1902   Cad   9 3 5 1 11 70 82
7   Odgerel Molomjamts  1994   Cad   9 3 5 1 11 68 80
8   Maryia Mironava  1953   Cad   9 2 7 0 11 66 78
9   Marija Koleda  1854   Cad   9 3 5 1 11 63 74
10   Anastasiya Glushko  1893   Cad   9 3 4 2 10 79 91
11   Anneli Trees  1853   Cad   9 3 4 2 10 66 78
12   Digna Jonikaite  1875   Cad   9 3 4 2 10 63 74
13   Ieva Pileckaite    Cad   9 1 8 0 10 61 71
14   Katarzyna Stanczuk  1903   Cad   9 1 7 1 9 72 84
15   Siqi Xu  1918   Cad   9 3 3 3 9 71 83
16   Marta Bankowska  1878   Cad   9 3 3 3 9 63 75
17   Ya Sai MFF 2015   Cad   9 3 3 3 9 60 71
18   Aleksandra Szturomska  1903   Cad   9 2 5 2 9 55 66
19   Ganna Dmytrenko  1946   Cad   9 1 6 2 8 71 83
20   Kherlenmurun Ganbaa  1907   Cad   9 2 4 3 8 67 78
21   Marieke Altena  1861   Cad   9 3 2 4 8 59 71
22   Anais Bonnetot  1855   Cad   9 2 4 3 8 56 66
23   Karolina Babiak  1867   Cad   9 2 3 4 7 53 64
24   Julia Mezgier    Cad   9 2 3 4 7 52 61
25   Britta-Elisabeth Koorem  1854   Cad   9 1 5 3 7 50 59
26   Gandiimaa Sosorbaram    Cad   9 2 2 5 6 66 78
27   Tamar Visser    Cad   9 2 1 6 5 57 68
28   Aleksandra Mazij  1853   Cad   9 0 1 8 1 55 66
Elena CesnokovaRufina AjupovaAngelina Popova
Leticija DubickaiteAgata ParahinaPalina Petrusiova
Odgerel MolomjamtsMaryia MironavaMarija Koleda
Anastasiya GlushkoAnneli TreesDigna Jonikaite
Katarzyna StanczukSiqi Xu
Marta BankowskaYa SaiAleksandra Szturomska
Ganna DmytrenkoKherlenmurun Ganbaa
 Round 9 
 mo 22-12-2014  Elena Cesnokova (2047) - Maryia Mironava (1953) 1-1Game
 Digna Jonikaite (1875) - Marieke Altena (1861) 2-0Game
 Rufina Ajupova (1965) - Leticija Dubickaite (1889) 2-0
 Angelina Popova (2080) - Odgerel Molomjamts (1994) 1-1
 Agata Parahina (1913) - Anastasiya Glushko (1893) 1-1
 Siqi Xu (1918) - Palina Petrusiova (1902) 0-2
 Ya Sai (2015) - Marija Koleda (1854) 0-2R
 Ieva Pileckaite  - Katarzyna Stanczuk (1903) 1-1
 Ganna Dmytrenko (1946) - Anneli Trees (1853) 0-2
 Kherlenmurun Ganbaa (1907) - Marta Bankowska (1878) 0-2
 Julia Mezgier  - Anais Bonnetot (1855) 1-1
 Aleksandra Szturomska (1903) - Aleksandra Mazij (1853) 2-0
 Britta-Elisabeth Koorem (1854) - Gandiimaa Sosorbaram  2-0
 Tamar Visser  - Karolina Babiak (1867) 1-1