HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   WC Cadets Girls Dabki 2014

    
    Link   

 Category: 
 Juniors Boys 
 Juniors Girls 
 Blitz Juniors Boys 
 Blitz Juniors Girls 
 Cadets Boys 
 Cadets Girls 
 Blitz Cadets Boys 
 Blitz Cadets Girls 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   Pairings:    3   4   5   6   7   8   9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Elena Cesnokova MFF 2047   Cad   2 2 0 0 4 0 2
2   Anastasiya Glushko  1893   Cad   2 2 0 0 4 0 2
3   Ganna Dmytrenko  1946   Cad   2 1 1 0 3 0 3
4   Siqi Xu  1918   Cad   2 1 1 0 3 0 3
5   Rufina Ajupova MFF 1965   Cad   2 1 1 0 3 0 3
6   Maryia Mironava  1953   Cad   2 1 1 0 3 0 3
  Palina Petrusiova  1902   Cad   2 1 1 0 3 0 2
  Leticija Dubickaite  1889   Cad   2 1 1 0 3 0 2
9   Odgerel Molomjamts  1994   Cad   2 1 0 1 2 0 4
10   Angelina Popova MFF 2080   Cad   2 1 0 1 2 0 4
11   Gandiimaa Sosorbaram    Cad   2 1 0 1 2 0 4
  Tamar Visser    Cad   2 1 0 1 2 0 4
13   Ya Sai MFF 2015   Cad   2 1 0 1 2 0 3
14   Marija Koleda  1854   Cad   2 0 2 0 2 0 3
  Agata Parahina  1913   Cad   2 0 2 0 2 0 3
16   Katarzyna Stanczuk  1903   Cad   2 0 2 0 2 0 2
17   Ieva Pileckaite    Cad   2 0 2 0 2 0 2
  Anais Bonnetot  1855   Cad   2 0 2 0 2 0 2
  Anneli Trees  1853   Cad   2 0 2 0 2 0 2
20   Aleksandra Szturomska  1903   Cad   2 0 2 0 2 0 2
21   Kherlenmurun Ganbaa  1907   Cad   2 0 2 0 2 0 2
22   Julia Mezgier    Cad   2 0 1 1 1 0 3
  Digna Jonikaite  1875   Cad   2 0 1 1 1 0 3
24   Marta Bankowska  1878   Cad   2 0 1 1 1 0 3
25   Britta-Elisabeth Koorem  1854   Cad   2 0 1 1 1 0 2
26   Marieke Altena  1861   Cad   2 0 0 2 0 0 3
  Aleksandra Mazij  1853   Cad   2 0 0 2 0 0 3
  Karolina Babiak  1867   Cad   2 0 0 2 0 0 2
Elena CesnokovaAnastasiya GlushkoGanna Dmytrenko
Siqi XuRufina AjupovaMaryia Mironava
Palina PetrusiovaLeticija DubickaiteOdgerel Molomjamts
Angelina PopovaGandiimaa SosorbaramTamar Visser
Ya SaiMarija KoledaAgata Parahina
Katarzyna StanczukAnais Bonnetot
Anneli TreesAleksandra Szturomska
 Round 2 
 we 17-12-2014  Ganna Dmytrenko (1946) - Rufina Ajupova (1965) 1-1Game
 Marieke Altena (1861) - Angelina Popova (2080) 0-2Game
 Maryia Mironava (1953) - Siqi Xu (1918) 1-1
 Tamar Visser  - Anastasiya Glushko (1893) 0-2
 Elena Cesnokova (2047) - Gandiimaa Sosorbaram  2-0
 Agata Parahina (1913) - Palina Petrusiova (1902) 1-1
 Kherlenmurun Ganbaa (1907) - Katarzyna Stanczuk (1903) 1-1
 Aleksandra Szturomska (1903) - Anais Bonnetot (1855) 1-1
 Ieva Pileckaite  - Anneli Trees (1853) 1-1
 Digna Jonikaite (1875) - Leticija Dubickaite (1889) 0-2
 Marija Koleda (1854) - Marta Bankowska (1878) 1-1
 Britta-Elisabeth Koorem (1854) - Julia Mezgier  1-1
 Odgerel Molomjamts (1994) - Karolina Babiak (1867) 2-0
 Ya Sai (2015) - Aleksandra Mazij (1853) 2-0