HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   WC Cadets Girls Dabki 2014

    
    Link   

 Category: 
 Juniors Boys 
 Juniors Girls 
 Blitz Juniors Boys 
 Blitz Juniors Girls 
 Cadets Boys 
 Cadets Girls 
 Blitz Cadets Boys 
 Blitz Cadets Girls 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   Pairings:    9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Elena Cesnokova MFF 2047   Cad   8 3 5 0 11 58 69
2   Leticija Dubickaite  1889   Cad   8 3 5 0 11 56 67
3   Angelina Popova MFF 2080   Cad   8 4 3 1 11 56 67
4   Agata Parahina  1913   Cad   8 3 4 1 10 55 66
5   Rufina Ajupova MFF 1965   Cad   8 2 6 0 10 55 66
6   Odgerel Molomjamts  1994   Cad   8 3 4 1 10 51 62
7   Maryia Mironava  1953   Cad   8 2 6 0 10 50 60
8   Anastasiya Glushko  1893   Cad   8 3 3 2 9 61 72
9   Siqi Xu  1918   Cad   8 3 3 2 9 56 67
10   Palina Petrusiova  1902   Cad   8 2 5 1 9 56 67
11   Marija Koleda  1854   Cad   8 2 5 1 9 48 59
12   Ieva Pileckaite    Cad   8 1 7 0 9 44 53
13   Ya Sai MFF 2015   Cad   8 3 3 2 9 44 53
14   Katarzyna Stanczuk  1903   Cad   8 1 6 1 8 55 66
15   Ganna Dmytrenko  1946   Cad   8 1 6 1 8 54 65
16   Anneli Trees  1853   Cad   8 2 4 2 8 52 62
17   Kherlenmurun Ganbaa  1907   Cad   8 2 4 2 8 50 60
18   Digna Jonikaite  1875   Cad   8 2 4 2 8 49 60
19   Marieke Altena  1861   Cad   8 3 2 3 8 40 51
20   Marta Bankowska  1878   Cad   8 2 3 3 7 49 59
21   Aleksandra Szturomska  1903   Cad   8 1 5 2 7 43 52
22   Anais Bonnetot  1855   Cad   8 2 3 3 7 42 51
23   Gandiimaa Sosorbaram    Cad   8 2 2 4 6 52 63
24   Karolina Babiak  1867   Cad   8 2 2 4 6 42 52
25   Julia Mezgier    Cad   8 2 2 4 6 37 45
26   Britta-Elisabeth Koorem  1854   Cad   8 0 5 3 5 37 45
27   Tamar Visser    Cad   8 2 0 6 4 44 54
28   Aleksandra Mazij  1853   Cad   8 0 1 7 1 41 51
Elena CesnokovaLeticija DubickaiteAngelina Popova
Agata ParahinaRufina AjupovaOdgerel Molomjamts
Maryia MironavaAnastasiya GlushkoSiqi Xu
Palina PetrusiovaMarija Koleda
Ya SaiKatarzyna StanczukGanna Dmytrenko
Anneli TreesKherlenmurun GanbaaDigna Jonikaite
Marieke AltenaMarta Bankowska
 Round 8 
 su 21-12-2014  Leticija Dubickaite (1889) - Odgerel Molomjamts (1994) 1-1Game
 Katarzyna Stanczuk (1903) - Ganna Dmytrenko (1946) 1-1Game
 Marieke Altena (1861) - Tamar Visser  2-0Game
 Elena Cesnokova (2047) - Agata Parahina (1913) 1-1
 Maryia Mironava (1953) - Rufina Ajupova (1965) 1-1
 Anastasiya Glushko (1893) - Angelina Popova (2080) 0-2
 Ieva Pileckaite  - Siqi Xu (1918) 1-1
 Palina Petrusiova (1902) - Ya Sai (2015) 1-1
 Anneli Trees (1853) - Digna Jonikaite (1875) 1-1
 Gandiimaa Sosorbaram  - Marija Koleda (1854) 0-2
 Karolina Babiak (1867) - Kherlenmurun Ganbaa (1907) 0-2
 Julia Mezgier  - Aleksandra Szturomska (1903) 1-1
 Marta Bankowska (1878) - Britta-Elisabeth Koorem (1854) 2-0
 Anais Bonnetot (1855) - Aleksandra Mazij (1853) 2-0