HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   WC Cadets Boys Gomel 2018

    
    Link   

 Category: 
 Juniors Boys 
 Juniors Girls 
 Cadets Boys 
 Cadets Girls 
 Minicadets Boys 
 Minicadets Girls 
 Hopes Boys 
 Hopes Girls 
 Blitz 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Valentin Golubajev CMF 2072   Cad   9 5 4 0 14 78 91
2   Daniil Ilin CMF 2120   Cad   9 5 3 1 13 77 91
3   Machiel Weistra MF 2066   Cad   9 4 5 0 13 76 90
4   Anatolyi Protodyakonov CMF 2137   Cad   9 3 6 0 12 74 88
5   Luvsandorj Munkhzaya  1922   Cad   9 4 3 2 11 78 92
6   Yeregaiyp Yesbol  1900   Cad   9 3 5 1 11 76 89
7   Wouter Sosef  1972   Cad   9 4 3 2 11 74 87
8   Tom Rinner  1954   Cad   9 4 3 2 11 63 77
9   Stsiapan Darashenka  2014   Cad   9 4 3 2 11 63 74
10   Orest Slava  2100   Cad   9 3 5 1 11 63 74
11   Oleksandr Shneider  2024   Cad   9 4 3 2 11 62 76
12   Bogdan Rukin  1989   Cad   9 5 1 3 11 56 69
13   Zanas Ernestas Aleksandravicius  2015   Cad   9 3 4 2 10 73 86
14   Zakhar Shybakou  1992   Cad   9 3 4 2 10 64 78
15   Ilya Deriglazov  2033   Cad   9 4 2 3 10 61 75
16   Shaomake Chen CMF 2077   Cad   9 3 3 3 9 73 87
17   Sebastian Wieczorek  1970   Cad   9 2 5 2 9 70 82
18   Ivan Trubnikau  2061   Cad   9 2 5 2 9 69 81
19   Munkh-Orgil Saikhandelger CMF 2023   Cad   9 2 5 2 9 66 79
20   Gunars Gribuska  2054   Cad   9 1 7 1 9 66 77
21   Vincenzo Sgro  2004   Cad   9 2 5 2 9 62 73
22   Ziping Dong    Cad   9 3 3 3 9 61 72
23   Tuvshin Batsukh  1900   Cad   9 2 5 2 9 61 72
24   Ricards Ositis  1920   Cad   9 1 6 2 8 70 83
25   Jakub Broma  1887   Cad   9 2 4 3 8 65 76
26   Quincy Ngawikromo  1955   Cad   9 3 2 4 8 59 71
27   Renards Helfrekts  1918   Cad   9 1 6 2 8 59 70
28   Berke Yiğittürk  2086   Cad   9 2 4 3 8 57 68
29   Run Wang    Cad   9 3 2 4 8 51 62
30   Uladzislau Astapenka  1900   Cad   9 2 3 4 7 61 74
31   Robert Antoi  1927   Cad   9 3 1 5 7 59 70
32   Giacomo Giuseppe Giorlando  2004   Cad   9 3 1 5 7 53 64
33   Tsimafei Kutas  1903   Cad   9 2 3 4 7 51 62
34   Barnabas Kollner  1817   Cad   9 3 1 5 7 49 60
35   Franciszek Szumera  1873   Cad   9 2 2 5 6 55 66
36   Phavankoemar Basdewsing  1900   Cad   9 1 4 4 6 52 63
37   Roberto Senesi  1966   Cad   9 2 1 6 5 57 70
38   Aliaksandr Malakhau    Cad   9 0 0 9 0 50 61
Valentin GolubajevDaniil IlinMachiel Weistra
Anatolyi ProtodyakonovLuvsandorj MunkhzayaYeregaiyp Yesbol
Wouter SosefTom RinnerStsiapan Darashenka
Orest Slava
ZanasZakhar ShybakouIlya Deriglazov
Shaomake ChenIvan Trubnikau
Munkh-Orgil SaikhandelgerGunars Gribuska
 Round 9 
 sa 03-11-2018  Anatolyi Protodyakonov (2137) - Daniil Ilin (2120) 1-1Game
 Ilya Deriglazov (2033) - Valentin Golubajev (2072) 0-2Game
 Machiel Weistra (2066) - Luvsandorj Munkhzaya (1922) 1-1Game
 Orest Slava (2100) - Bogdan Rukin (1989) 1-1Game
 Oleksandr Shneider (2024) - Yeregaiyp Yesbol (1900) 1-1Game
 Shaomake Chen (2077) - Tom Rinner (1954) 0-2Game
 Wouter Sosef (1972) - Gunars Gribuska (2054) 2-0Game
 Zanas Ernestas Aleksandravicius (2015) - Zakhar Shybakou (1992) 1-1Game
 Stsiapan Darashenka (2014) - Ricards Ositis (1920) 2-0Game
 Ivan Trubnikau (2061) - Munkh-Orgil Saikhandelger (2023) 1-1Game
 Sebastian Wieczorek (1970) - Tuvshin Batsukh (1900) 1-1Game
 Ziping Dong  - Jakub Broma (1887) 1-1Game
 Vincenzo Sgro (2004) - Robert Antoi (1927) 2-0Game
 Giacomo Giuseppe Giorlando (2004) - Quincy Ngawikromo (1955) 0-2Game
 Franciszek Szumera (1873) - Run Wang  0-2Game
 Tsimafei Kutas (1903) - Phavankoemar Basdewsing (1900) 1-1Game
 Roberto Senesi (1966) - Barnabas Kollner (1817) 0-2Game
 Renards Helfrekts (1918) - Berke Yiğittürk (2086) 1-1
 Uladzislau Astapenka (1900) - Aliaksandr Malakhau  2-0