HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   WC Cadets Boys Gomel 2018

    
    Link   

 Category: 
 Juniors Boys 
 Juniors Girls 
 Cadets Boys 
 Cadets Girls 
 Minicadets Boys 
 Minicadets Girls 
 Hopes Boys 
 Hopes Girls 
 Blitz 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   Pairings:    2   3   4   5   6   7   8   9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Daniil Ilin CMF 2120   Cad   1 1 0 0 2 0 0
2   Bogdan Rukin  1989   Cad   1 1 0 0 2 0 0
3   Franciszek Szumera  1873   Cad   1 1 0 0 2 0 0
4   Valentin Golubajev CMF 2072   Cad   1 1 0 0 2 0 0
5   Tom Rinner  1954   Cad   1 1 0 0 2 0 0
6   Uladzislau Astapenka  1900   Cad   1 1 0 0 2 0 0
7   Wouter Sosef  1972   Cad   1 1 0 0 2 0 0
8   Shaomake Chen CMF 2077   Cad   1 1 0 0 2 0 0
9   Yeregaiyp Yesbol  1900   Cad   1 1 0 0 2 0 0
10   Ilya Deriglazov  2033   Cad   1 1 0 0 2 0 0
11   Machiel Weistra MF 2066   Cad   1 1 0 0 2 0 0
12   Zakhar Shybakou  1992   Cad   1 1 0 0 2 0 0
13   Anatolyi Protodyakonov CMF 2137   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
14   Munkh-Orgil Saikhandelger CMF 2023   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
15   Jakub Broma  1887   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
16   Ivan Trubnikau  2061   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
17   Tuvshin Batsukh  1900   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
18   Sebastian Wieczorek  1970   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
19   Ziping Dong    Cad   1 0 1 0 1 -1 0
20   Phavankoemar Basdewsing  1900   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
21   Zanas Ernestas Aleksandravicius  2015   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
22   Vincenzo Sgro  2004   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
23   Renards Helfrekts  1918   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
24   Orest Slava  2100   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
25   Gunars Gribuska  2054   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
26   Quincy Ngawikromo  1955   Cad   1 0 1 0 1 -1 0
27   Oleksandr Shneider  2024   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
28   Giacomo Giuseppe Giorlando  2004   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
29   Stsiapan Darashenka  2014   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
30   Robert Antoi  1927   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
31   Aliaksandr Malakhau    Cad   1 0 0 1 0 -2 0
32   Luvsandorj Munkhzaya  1922   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
33   Run Wang    Cad   1 0 0 1 0 -2 0
34   Roberto Senesi  1966   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
35   Berke Yiğittürk  2086   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
36   Barnabas Kollner  1817   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
37   Ricards Ositis  1920   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
38   Tsimafei Kutas  1903   Cad   1 0 0 1 0 -2 0
Daniil Ilin
Valentin GolubajevTom Rinner
Wouter SosefShaomake ChenYeregaiyp Yesbol
Ilya DeriglazovMachiel WeistraZakhar Shybakou
Anatolyi ProtodyakonovMunkh-Orgil SaikhandelgerJakub Broma
Ivan TrubnikauTuvshin Batsukh
Ziping DongPhavankoemar Basdewsing
 Round 9 
 sa 03-11-2018  Anatolyi Protodyakonov (2137) - Daniil Ilin (2120) 1-1Game
 Ilya Deriglazov (2033) - Valentin Golubajev (2072) 0-2Game
 Machiel Weistra (2066) - Luvsandorj Munkhzaya (1922) 1-1Game
 Orest Slava (2100) - Bogdan Rukin (1989) 1-1Game
 Oleksandr Shneider (2024) - Yeregaiyp Yesbol (1900) 1-1Game
 Shaomake Chen (2077) - Tom Rinner (1954) 0-2Game
 Wouter Sosef (1972) - Gunars Gribuska (2054) 2-0Game
 Zanas Ernestas Aleksandravicius (2015) - Zakhar Shybakou (1992) 1-1Game
 Stsiapan Darashenka (2014) - Ricards Ositis (1920) 2-0Game
 Ivan Trubnikau (2061) - Munkh-Orgil Saikhandelger (2023) 1-1Game
 Sebastian Wieczorek (1970) - Tuvshin Batsukh (1900) 1-1Game
 Ziping Dong  - Jakub Broma (1887) 1-1Game
 Vincenzo Sgro (2004) - Robert Antoi (1927) 2-0Game
 Giacomo Giuseppe Giorlando (2004) - Quincy Ngawikromo (1955) 0-2Game
 Franciszek Szumera (1873) - Run Wang  0-2Game
 Tsimafei Kutas (1903) - Phavankoemar Basdewsing (1900) 1-1Game
 Roberto Senesi (1966) - Barnabas Kollner (1817) 0-2Game
 Renards Helfrekts (1918) - Berke Yiğittürk (2086) 1-1
 Uladzislau Astapenka (1900) - Aliaksandr Malakhau  2-0