HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   WC Hopes Boys Gomel 2018

    
    Link   

 Category: 
 Juniors Boys 
 Juniors Girls 
 Cadets Boys 
 Cadets Girls 
 Minicadets Boys 
 Minicadets Girls 
 Hopes Boys 
 Hopes Girls 
 Blitz 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 All results    Games   Tournamentroom     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWhlWl
1   Aisen Egorov    Hop   9 8 1 0 17 72 87
2   Mingxuan Xu    Hop   9 7 1 1 15 75 92
3   Priit Lokotar  1922   Hop   9 5 2 2 12 79 96
4   Leonardas Gudynas  1961   Hop   9 5 2 2 12 72 87
5   Ivan Surov    Hop   9 4 3 2 11 80 97
6   Tymur Zolotar    Hop   9 5 1 3 11 70 87
7   Kejun Zhao    Hop   9 3 5 1 11 69 81
8   Mateusz Wysokinski CMF 1969   Hop   9 5 1 3 11 66 77
9   Baasanbar Burneebaatar    Hop   9 4 2 3 10 72 87
10   Matheo Boxum    Hop   9 4 2 3 10 70 87
11   Unumunkh Khangal    Hop   9 4 2 3 10 69 86
12   Yiyuan Li    Hop   9 5 0 4 10 68 83
13   Mikhail Abramov    Hop   9 4 2 3 10 58 68
14   Yuri Derks    Hop   9 4 1 4 9 71 88
15   Augustas Gainovskis    Hop   9 3 3 3 9 69 86
16   Miks Ikaunieks    Hop   9 3 3 3 9 68 83
17   Lkhagvatogtokh Batkhuyag    Hop   9 4 1 4 9 66 78
18   Ivan Kharytonchyk  1900   Hop   9 4 1 4 9 61 78
19   Jurgis Stipnieks    Hop   9 4 1 4 9 60 71
20   Stan van der Meer    Hop   9 4 1 4 9 52 63
21   Filip Kalmuk  1955   Hop   9 4 0 5 8 65 76
22   Vadym Pozdniakov    Hop   9 4 0 5 8 57 72
23   Ivan Barodzich    Hop   9 3 1 5 7 63 74
24   Pavel Lahutkou    Hop   9 3 1 5 7 53 64
25   Mateusz Hanasiewicz  1901   Hop   9 3 1 5 7 50 60
26   Siarhei Astapau  1900   Hop   9 3 1 5 7 49 60
27   Mikita Lahutkou    Hop   9 3 0 6 6 48 57
28   Bence Andicsku  1900   Hop   9 2 1 6 5 47 57
29   Samuels Stefans Siders    Hop   9 0 1 8 1 49 59
30   Feliks Bayarski    Hop   9 0 1 8 1 48 57
Priit Lokotar
Leonardas Gudynas
Matheo BoxumUnumunkh Khangal
Yuri Derks
Lkhagvatogtokh Batkhuyag
Stan van der Meer
 Round 9 
 sa 03-11-2018  Aisen Egorov  - Tymur Zolotar  2-0Game
 Baasanbar Burneebaatar  - Mingxuan Xu  0-2Game
 Ivan Surov  - Priit Lokotar (1922) 1-1Game
 Unumunkh Khangal  - Leonardas Gudynas (1961) 0-2Game
 Matheo Boxum  - Kejun Zhao  1-1Game
 Mateusz Wysokinski (1969) - Augustas Gainovskis  2-0Game
 Lkhagvatogtokh Batkhuyag  - Yuri Derks  1-1Game
 Yiyuan Li  - Filip Kalmuk (1955) 2-0
 Jurgis Stipnieks  - Miks Ikaunieks  1-1
 Ivan Barodzich  - Mikhail Abramov  0-2
 Mateusz Hanasiewicz (1901) - Ivan Kharytonchyk (1900) 0-2
 Stan van der Meer  - Mikita Lahutkou  2-0
 Siarhei Astapau (1900) - Bence Andicsku (1900) 1-1
 Samuels Stefans Siders  - Vadym Pozdniakov  0-2
 Feliks Bayarski  - Pavel Lahutkou  0-2