HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   EC Boys Hopes Warschau 2019

    
    Link   

 Category: 
 Mannen U26 
 Vrouwen U26 
 Junioren M 
 Junioren 
 Aspiranten M 
 Aspiranten 
 Pupillen M 
 Pupillen 
 Welpen M 
 Welpen 
 EK Jeugd Rapid 
 EK Jeugd Blitz 
 Other
 years
Hall of fame
 Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9
 All results   Tournamentroom    Disclaimer     KNDB-rating
PlNameRatingCat.GaWiDrLoPtWplWp
1   Stepan Shchetkin    Hop   9 6 3 0 15 95 101
2   Tymur Zolotar  1905   Hop   9 6 2 1 14 94 104
3   Aital Sofronov    Hop   9 6 2 1 14 88 92
4   Aleksandr Popov    Hop   9 5 2 2 12 94 96
5   Andrii Makhonin    Hop   9 5 2 2 12 86 93
6   Augustas Gainovskis    Hop   9 3 5 1 11 95 103
7   Askar Burkhanov    Hop   9 5 1 3 11 88 96
8   Matheo Boxum    Hop   9 5 1 3 11 82 86
9   Pavel Lahutkou  1948   Hop   9 4 2 3 10 89 95
10   Roberts Serpans    Hop   9 4 2 3 10 82 84
11   Ivan Surov  1953   Hop   9 4 2 3 10 82 88
12   Mateusz Hanasiewicz  1901   Hop   9 3 4 2 10 81 88
13   Artem Filenko    Hop   9 4 2 3 10 78 84
14   Siarhei Astapau  1922   Hop   9 5 0 4 10 77 85
15   Mateusz Padzik    Hop   9 4 2 3 10 64 64
16   Bence Andicsku  1888   Hop   9 4 1 4 9 72 79
17   Jakub Ilasz    Hop   9 3 3 3 9 69 73
18   Alexei Ovsyanko    Hop   9 3 2 4 8 76 83
19   Laimins Mastins    Hop   9 4 0 5 8 75 75
20   Karlis Kalejs    Hop   9 3 2 4 8 72 72
21   Krystian Josk  1962   Hop   9 4 0 5 8 70 72
22   Mikita Lahutkou  1900   Hop   9 4 0 5 8 63 63
23   Vincent Maidman    Hop   9 4 0 5 8 58 58
24   Ravan Aslanov    Hop   9 4 0 5 8 56 56
25   Sebastian Mlodowiec    Hop   9 3 1 5 7 78 85
26   Henri Mugur    Hop   9 2 3 4 7 63 63
27   Norbert Ludwik    Hop   9 3 0 6 6 86 94
28   Hendrik Jaska    Hop   9 2 0 7 4 67 67
29   Rasmus Rool    Hop   9 1 0 8 2 68 68
30   Joern Heldmann    Hop   9 0 0 9 0 61 63
 Round 9 
 we 07-08-2019  Askar Burkhanov  - Stepan Shchetkin  0-2
 Augustas Gainovskis  - Tymur Zolotar (1905) 0-2
 Aital Sofronov  - Pavel Lahutkou (1948) 2-0
 Andrii Makhonin  - Ivan Surov (1953) 2-0
 Artem Filenko  - Aleksandr Popov  0-2
 Roberts Serpans  - Mateusz Hanasiewicz (1901) 1-1
 Matheo Boxum  - Alexei Ovsyanko  2-0
 Karlis Kalejs  - Siarhei Astapau (1922) 0-2
 Laimins Mastins  - Mateusz Padzik  0-2
 Bence Andicsku (1888) - Sebastian Mlodowiec  2-0
 Jakub Ilasz  - Henri Mugur  2-0
 Norbert Ludwik  - Ravan Aslanov  0-2
 Hendrik Jaska  - Vincent Maidman  0-2
 Krystian Josk (1962) - Rasmus Rool  2-0
 Mikita Lahutkou (1900) - Joern Heldmann  2-0