HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2021/2022

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 2nd class E 
 Other
 years
PlName1234567891011 GaPtBp
1  Van Stigt Thans  141212..15..13....1161277
2  Damlust Gouda  6........151113151361073
3  DV VBI Huissen  8........12..1713125862
4  Hijken DTC  8........1411..13125858
5  Denk en Zet Culemborg  ........010..1114..4535
6  WSDV  5......28..1210..5537
7  CTD Arnhem  ..5861012..9....6350
8  Witte van Moort  79..9........10105245
9  DES Lunteren  ..73..9811......5238
10  Damcombinatie Fryslân  ..577610..10....6245
11  Van Stigt Thans 2  7788......10....5140

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom    Disclaimer    Announcement
 Round 6
za 27-11-2021     Denk en Zet Culemborg  -   DV VBI Huissen  
-
   DES Lunteren  -   Damlust Gouda  
7
-
13
 Henk Klarenbeek (1414) - Martijn van IJzendoorn (1540) 1-110Game
 Arjen Timmer (1307) - Friso Fennema (1353) 1-11Game
 Coen Bommel (1218) - Ben Provoost (1420) 0-29Game
 Ronald van de Beek (1208) - André Venema (1256) 1-17Game
 Erwin van Hierden (1347) - Erno Prosman (1538) 1-18Game
 Peter Hoogteijling (1328) - Daaf Kasse (1307) 1-16Game
 Harmjan Lammers (1301) - Sven Winkel (1396) 1-13Game
 Arwin Lammers (1225) - Teun van de Krol (1335) 0-24Game
 Mark Sanders (1225) - Richard Mooser (1361) 0-22Game
 Stijn Overeem (1309) - Erik Hoogendoorn (1268) 1-15Game
   CTD Arnhem  -   Hijken DTC  
6
-
14
 Hin Wong (1364) - Aleksej Domchev (1464) 1-14Game
 niet opgekomen  - Auke Scholma (1457) 0-21R
 Joost Hooijberg (1321) - Hans Jansen (1428) 1-13Game
 Peter Kort (1285) - Henk Kalk (1282) 1-15Game
 Douwe Hokwerda (1177) - Jacob Okken (1355) 1-17Game
 Wim van Dongen (892) - Jan Ekke de Vries (1342) 0-28Game
 Bart Terwel (1386) - Martin Dolfing (1516) 1-110Game
 Leo Aliar (1217) - Rik Smit (1135) 1-12Game
 Thijs Gerritsen (1307) - Roel Boomstra (1558) 0-26Game
 Henk Grotenhuis ten Harkel (1322) - Wouter Sipma (1497) 0-29Game
   Damcombinatie Fryslân  -   Witte van Moort  
10
-
10
 Gerlof Kolk (1394) - Niek Kloppenburg (1240) 1-19Game
 Jappie de Vries (1198) - Edwin Twiest (1320) 0-21Game
 Arjan van Leeuwen  - Martijn de Leeuw (1364) 2-05Game
 Taeke Kooistra (1307) - Gerbrand Hessing (1285) 1-14Game
 Jan Algra (1269) - Jan van Dijk (1399) 1-12Game
 Willem Leijenaar (1271) - Peter Hoopman (1350) 1-110Game
 Oege Dijkstra (1281) - Bert Aalberts (1356) 1-13Game
 Wytze Sytsma (1341) - Hans Vermin (1416) 1-17Game
 Nick de la Fonteyne (1130) - Yuen Wong (1362) 0-28Game
 Hans Zondervan (1237) - Herman Hilberink (1282) 2-06Game
   Van Stigt Thans  -   Van Stigt Thans 2  
11
-
7
 Vadim Virny (1520) - Damien Come Aligna Messinga (1442) 0-28Game
 Anatoli Gantvarg (1517) - Geert Prinsen (1284) 1-16Game
 Jitse Slump (1503) - Christian Niami (1402) 1-17Game
 Rob Clerc (1498) - Jeroen Kos (1350) 2-04Game
 Ron Heusdens (1465) - Peter van der Stap (1311) 1-110Game
 Hein Meijer (1410) - Thomy Lucien Mbongo (1413) 1-12Game
 Casper Remeijer (1380) - Waldo Aliar (1278) 1-15Game
 Frits Luteijn (1364) - Guido van den Berg (1252) 2-03Game
 Emre Hageman (1235) - Juan Camelia (1237) 2-09Game
 niet opgekomen  - niet opgekomen  0-01R