HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamchampionship KNDB 2009/2010

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 2nd class E 
 Barrage 
 PO Hon-Pre 
 PO Pre-1st 
 PO 1st-2nd 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaA/BPtSc
1  Van Stigt Thans  91511111413141613151311 2068
2  DV VBI Huissen  111110101213171613111711 2062
3  Hijken DTC  5912101014161212141311 1634
4  Witte van Moort  910810111171314131311 1418
5  Orfam Telecom Twente  91010101310989131511 1012
6  Dammers Uit Oost  6810971015613141111 10-2
7  Bart Smit Volendam  7769101081413101511 9-2
8  DES Lunteren  634131151251091111 9-42
9  Damcombinatie Fryslân  448712146158121311 -2 8-14
10  CEMA/De Vaste Zet  77861177101291211 7-28
11  Heijmans Excelsior  59677610118111111 7-38
12  PWG s-Gravenpolder  7377595978911 0-68

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom    Announcement    Photos
 Round 11
za 20-02-2010     DES Lunteren  -   Witte van Moort  
13
-
7
 Henk Klarenbeek (1389) - Auke Scholma (1476) 2-09
 Erwin van Hierden (1382) - Dik de Voogd (1385) 1-17
 Marcel Monteba (1335) - Boudewijn Derkx (1447) 1-14
 Daniël Merkus (1277) - Edwin Twiest (1371) 0-22
 Arjen Timmer (1260) - Niek Kuijvenhoven (1378) 1-18
 Hermen Kroesbergen (1229) - Danny Slotboom (1352) 1-15
 Ronald van de Beek (1224) - Peter Hoopman (1378) 2-03
 Matthias de Kruijf (1218) - Niek Kloppenburg (1150) 2-03
 Aldert van Eck (1185) - Gerbrand Hessing (1260) 2-06
 Evert van de Pol (1143) - Bert Aalberts (954) 1-110
   Orfam Telecom Twente  -   Damcombinatie Fryslân  
8
-
12
 Rik Keurentjes (1388) - Harm Wiersma (1492) 1-15
 Bas Messemaker (1384) - Foeke Tiemensma (1303) 1-110
 Wytze Sytsma (1310) - Hans Zondervan (1254) 2-07Game
 Han Borgman (1207) - Sjoerd Huitema (1293) 1-16
 Leo Faber (1285) - Willem Leijenaar (1274) 0-22Game
 Jeroen Goudt (1379) - Douwe Edelenbos (1280) 1-13
 Jos Stokkel (1399) - Bastiaan Hollander (1305) 0-24
 Jeroen Paalman (891) - Thomy Lucien Mbongo  0-21
 Ben Provoost (1460) - Gerlof Kolk (1416) 1-18
 Yuen Wong (1245) - Taeke Kooistra (1298) 1-19
   PWG s-Gravenpolder  -   Van Stigt Thans  
7
-
13
 Henk Gunter (1217) - Jeroen van den Akker (1478) 0-25Game
 Martijn Rentmeester (1332) - Anatoli Gantvarg (1555) 1-16Game
 Andres van den Berge (1272) - Sven Winkel (1452) 1-18Game
 Ruud Kloosterman (1252) - Michiel Kloosterziel (1386) 1-14Game
 Daaf Kasse (1267) - Ron Heusdens (1479) 0-21Game
 Jan van de Weteringh Azn. (1238) - Rob Clerc (1496) 0-27Game
 Aart Walraven (1222) - Frits Luteijn (1392) 1-19Game
 Arie van de Weteringh Azn. (1394) - Laurens Fijn van Draat (1363) 1-13Game
 Arjo Kousemaker (1268) - Peter van der Stap (1311) 1-110Game
 Johnny de Leeuw (1333) - Dirk van Schaik Jr. (1360) 1-12Game
   Heijmans Excelsior  -   Hijken DTC  
6
-
14
 Ron Entken (1212) - Maikel Palmans (1333) 0-26Game
 Ingo Greveraars (1368) - Martin Dolfing (1509) 1-18Game
 Harry Kolk (1255) - Jacob Okken (1366) 1-15Game
 Adri Vermeulen (1224) - Wouter Sipma (1265) 1-17Game
 Flaubert Ndonzi (1482) - Aleksej Domchev (1427) 1-13Game
 Frank Teer (1380) - Jan Ekke de Vries (1385) 0-29Game
 Wim van der Kooij (1398) - Michiel Kroesbergen (1388) 1-110Game
 Mari van Ballegooijen (1294) - Hans Jansen (1457) 0-21Game
 Hans Ladage (1202) - Roel Boomstra (1461) 1-14Game
 Jan van den Hooff (1200) - Henk Kalk (1272) 0-22Game
   Dammers Uit Oost  -   CEMA/De Vaste Zet  
13
-
7
 Wouter Ludwig (1409) - Wiel Maertzdorf (1237) 2-03
 Friso Fennema (1307) - Erwin Heunen (1252) 1-12
 Nina Hoekman-Jankovskaja (1305) - Leopold Sekongo (1327) 1-16
 Henk Hoekman (1267) - Genadij Shapiro (1197) 1-110
 Frerik Andriessen (1316) - Ove Verdel (1258) 2-01Game
 Gerrit Wassink (1310) - Macodou NDiaye (1486) 1-18
 Bert Woolschot (1165) - Paul Nitsch (1423) 0-29
 Niek Smeitink (1214) - Martijn van Gortel (1186) 1-15
 Henk Grotenhuis ten Harkel (1297) - Adiatu Adesoji Ibrahim (1318) 2-07
 Jochem Zweerink (1370) - Clemens Crucius (1038) 2-04
   Bart Smit Volendam  -   DV VBI Huissen  
7
-
13
 Jean Marc Ndjofang (1458) - Pim Meurs (1484) 0-25Game
 Ramon Sakidin (1185) - Gérard Jansen (1509) 0-29Game
 Johan Bastiaannet (1400) - Joost Hendriksen (1290) 1-14Game
 Piet Karregat (1209) - Guntis Valneris (1556) 0-21Game
 Johan Wiering (1414) - Alexander Baliakin (1516) 0-26Game
 Sijmen Hansen (1130) - Johan Krajenbrink (1478) 1-13Game
 Cor Westerveld (1181) - Fred de Koning (1332) 1-12Game
 Paul Oudshoorn (1412) - Peter Hoogteijling (1357) 2-07Game
 Evgeni Vatutin (1492) - Geert van Aalten (1431) 1-18Game
 Bhiem Ramdien (1350) - Jasper Lemmen (1423) 1-110Game