HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2016/2017

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 2nd class E 
 PO Hon-Pre 
 PO Pre-1st 
 PO 1st-2nd 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtSc
1  Damlust Gouda  ..................12..124
  Hijken DTC  ....................12124
3  DV VBI Huissen  ................11....122
  O2O  ..............11......122
5  Apeldoorn  ........10............110
  Denk en Zet Culemborg  ........10............110
  DES Lunteren  ............10........110
  WSDV  ............10........110
9  SNA  ......9..............10-2
  Witte van Moort  ....9................10-2
11  MTB Hoogeveen  8....................10-4
  Van Stigt Thans  ..8..................10-4

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom    Disclaimer    Announcement
 Round 1
za 17-09-2016     MTB Hoogeveen  -   Damlust Gouda  
8
-
12
 Antoine Koster (1157) - Friso Fennema (1339) 0-22Game
 Rick Hakvoort (1254) - Ben Provoost (1453) 0-21Game
 Joël Palmans (1246) - Erik Hoogendoorn (1249) 2-05Game
 Michel Stempher (1338) - Peter van Eck (1218) 2-07Game
 Natalia Sadowska (1348) - Ruud Kloosterman (1234) 2-09Game
 Nick Waterink (1211) - Erno Prosman (1552) 0-23Game
 Zainal Palmans (1352) - Martijn van IJzendoorn (1471) 0-26Game
 Klaas Hendrik Leijenaar (1375) - Harry Clasquin (1194) 1-18Game
 Maarten Wichgers (1223) - André Venema (1252) 0-210Game
 Maikel Palmans (1351) - Richard Mooser (1368) 1-14Game
   SNA  -   O2O  
9
-
11
 Steven Wijker (1391) - Alexander Getmanski (1521) 1-12Game
 Guido Verhagen (1252) - Jean Marc Ndjofang (1509) 1-110Game
 Roy Coster (1102) - Kees Thijssen (1445) 0-21Game
 Johan Wiering (1399) - Johan Bastiaannet (1363) 1-16Game
 Stef Keetman (1378) - Rob Geurtsen (1339) 1-14Game
 Mitchel Mensinga (1217) - Krijn ter Braake (1332) 1-15Game
 Alexander Shvartsman (1570) - Peter van Heun (1292) 2-03Game
 Raymond Koopmanschap (1207) - Erik Brunsman (1258) 0-29Game
 Vitalia Doumesh (1231) - Roep Bhawanibhiek (1210) 1-17Game
 Ivo de Jong (1368) - Frank Pasman (1099) 1-18Game
   DES Lunteren  -   WSDV  
10
-
10
 Harmjan Lammers (1283) - Jan Groenendijk (1509) 1-13Game
 Henk Klarenbeek (1400) - Heike Verheul (1248) 2-01Game
 Erwin van Hierden (1365) - Marcel Monteba (1330) 1-110Game
 Stijn Overeem (1199) - Rik Keurentjes (1404) 0-26Game
 Arjen Timmer (1315) - Jannes Kromhout (1228) 1-12Game
 Jaap van Hierden Jr. (1180) - Matthias de Kruijf (1311) 2-08Game
 Aldert van Eck (1237) - Wieger Wesselink (1439) 0-25Game
 Ronald van de Beek (1205) - Jesse van Beek (1295) 1-17Game
 Mark Sanders (1216) - Fred Ivens (1345) 0-24Game
 Arwin Lammers (1172) - Johan Sterrenburg (1388) 2-09Game
   Witte van Moort  -   DV VBI Huissen  
9
-
11
 Edwin Twiest (1347) - Dirk Joosten (1196) 1-15Game
 Herman Hilberink (1265) - Pepijn van den Brink (1295) 0-21Game
 Vadim Virny (1500) - Jos Stokkel (1415) 2-02Game
 Bert Aalberts (1345) - Yuriy Lagoda (1414) 1-16Game
 Jan van Dijk (1375) - Johan Krajenbrink (1490) 0-210Game
 Marino Barkel (1405) - Gérard Jansen (1504) 1-17Game
 Yuen Wong (1366) - Joost Hendriksen (1356) 1-14Game
 Gerbrand Hessing (1252) - Fred de Koning (1357) 1-13Game
 Odin Mol (1442) - Geert van Aalten (1422) 1-18Game
 Gil Salomé (1436) - Alexander Baliakin (1521) 1-19Game
   Apeldoorn  -   Denk en Zet Culemborg  
10
-
10
 Andrej Kalmakov (1519) - Uladzislau Valjuk (1352) 1-14Game
 Jasper Lemmen (1493) - Tjeerd Harmsma (1402) 1-19Game
 Alexander Presman (1462) - Pim Meurs (1511) 1-12Game
 Hein Meijer (1450) - Björn Winkel (1219) 2-07Game
 Frerik Andriessen (1418) - Pieter Steijlen (1404) 1-18Game
 Bas Messemaker (1414) - Evgeni Vatutin (1494) 1-16Game
 Hendrik van der Zee (1403) - John van den Borst (1366) 2-05Game
 Gep Leeflang (1264) - Sven Winkel (1427) 1-110Game
 Cees Groen (1015) - Alexander Bulatov (1441) 0-23Game
 Allard van Tongeren (929) - Dik de Voogd (1380) 0-21Game
   Van Stigt Thans  -   Hijken DTC  
8
-
12
 Anton van Berkel (1437) - Hans Jansen (1465) 1-15Game
 Rob Clerc (1513) - Aleksej Domchev (1455) 1-11Game
 Jitse Slump (1358) - Wouter Wolff (1339) 1-14Game
 Casper Remeijer (1339) - Ivan Trofimov (1468) 1-19Game
 Anatoli Gantvarg (1504) - Wouter Sipma (1514) 1-17Game
 Frits Luteijn (1408) - Jan Mente Drent (1340) 1-13Game
 Mor Seck (1382) - Harm Wiersma (1506) 1-16Game
 Jeroen Kos (1312) - Roel Boomstra (1572) 0-22Game
 Ron Heusdens (1421) - Jan Ekke de Vries (1375) 1-18Game
 Peter van der Stap (1317) - Auke Scholma (1459) 0-210Game