HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2016/2017

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 2nd class E 
 PO Hon-Pre 
 PO Pre-1st 
 PO 1st-2nd 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtSc
1  DV VBI Huissen  11..101112121315131115101946
2  Hijken DTC  91012141014131615..15101656
3  Apeldoorn  ..10101010111215151112101632
4  Van Stigt Thans  1081012..101614131216101542
5  Witte van Moort  9610813..1111141213101314
6  Denk en Zet Culemborg  81010..715131015108101012
7  WSDV  86910..513121011121010-8
8  Damlust Gouda  7784977111212..106-32
9  O2O  545691089..1411105-38
10  DES Lunteren  755765108..1011104-52
11  MTB Hoogeveen  9..988109861010103-26
12  SNA  55847128..9910103-46

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom    Disclaimer    Announcement
 Round 10
za 04-02-2017     SNA  -   MTB Hoogeveen  
10
-
10
 Stef Keetman (1378) - Rick Hakvoort (1254) 0-21Game
 Sierd van Randen (984) - Nick Waterink (1211) 1-16Game
 Mike Koopmanschap (1375) - Antoine Koster (1157) 1-17Game
 Mitchel Mensinga (1217) - Natalia Sadowska (1348) 1-18Game
 Johan Wiering (1399) - Maikel Palmans (1351) 1-110Game
 Ivo de Jong (1368) - Michel Stempher (1338) 1-14Game
 Guido Verhagen (1252) - Klaas Hendrik Leijenaar (1375) 1-12Game
 Steven Wijker (1391) - Joël Palmans (1246) 2-03Game
 Raymond Koopmanschap (1207) - Maarten Wichgers (1223) 1-15Game
 Vitalia Doumesh (1231) - Zainal Palmans (1352) 1-19Game
   DES Lunteren  -   Damlust Gouda  
8
-
12
 Arwin Lammers (1172) - Erik Hoogendoorn (1249) 1-14Game
 Mark Sanders (1216) - Friso Fennema (1339) 0-25Game
 Henk Klarenbeek (1400) - André Venema (1252) 1-18Game
 Arjen Timmer (1315) - Martijn van IJzendoorn (1471) 2-09Game
 Erwin van Hierden (1365) - Peter van Eck (1218) 1-12Game
 Harmjan Lammers (1283) - Richard Mooser (1368) 1-11Game
 Evert van de Pol (1085) - Ben Provoost (1453) 0-26Game
 Wim Lammers (1144) - Harry Clasquin (1194) 1-13Game
 Stijn Overeem (1199) - Erno Prosman (1552) 0-27Game
 Aldert van Eck (1237) - Teun van de Krol (1351) 1-110Game
   Witte van Moort  -   O2O  
11
-
9
 Marino Barkel (1405) - Jean Marc Ndjofang (1509) 1-14Game
 Gerbrand Hessing (1252) - Johan Bastiaannet (1363) 1-13Game
 Bert Aalberts (1345) - Rob Geurtsen (1339) 1-15Game
 Odin Mol (1442) - Krijn ter Braake (1332) 1-110Game
 Yuen Wong (1366) - Peter van Heun (1292) 1-18Game
 Edwin Twiest (1347) - Erik Brunsman (1258) 1-19Game
 Herman Hilberink (1265) - Roep Bhawanibhiek (1210) 1-12Game
 Gil Salomé (1436) - Johan Smits (1178) 1-17Game
 Vadim Virny (1500) - Frank Pasman (1099) 1-16Game
 Jan van Dijk (1375) - Frank Zwerver (858) 2-01Game
   Apeldoorn  -   WSDV  
11
-
9
 Andrej Kalmakov (1519) - Rik Keurentjes (1404) 2-08Game
 Jasper Lemmen (1493) - Matthias de Kruijf (1311) 1-110Game
 Alexander Presman (1462) - Johan Sterrenburg (1388) 1-14Game
 Hein Meijer (1450) - Jesse van Beek (1295) 1-16Game
 Bas Messemaker (1414) - Wieger Wesselink (1439) 0-29Game
 Frerik Andriessen (1418) - Ester van Muijen (1160) 1-13Game
 Hendrik van der Zee (1403) - Jan Groenendijk (1509) 2-01Game
 Michiel Kloosterziel (1388) - Marcel Monteba (1330) 1-15Game
 Joost Hooijberg (1307) - Jannes Kromhout (1228) 1-12Game
 Gep Leeflang (1264) - Fred Ivens (1345) 1-17Game
   Van Stigt Thans  -   DV VBI Huissen  
10
-
10
 Raimonds Vipulis (1434) - Jos Stokkel (1415) 1-12Game
 Frits Luteijn (1408) - Johan Krajenbrink (1490) 1-14Game
 Ron Heusdens (1421) - Geert van Aalten (1422) 2-08Game
 Peter van der Stap (1317) - Guntis Valneris (1538) 0-25Game
 Rob Clerc (1513) - Yuriy Lagoda (1414) 1-19Game
 Jitse Slump (1358) - Gérard Jansen (1504) 0-27Game
 Anatoli Gantvarg (1504) - Alexander Baliakin (1521) 1-11Game
 Jeroen Kos (1312) - Pepijn van den Brink (1295) 2-06Game
 Anton van Berkel (1437) - Joost Hendriksen (1356) 1-110Game
 Casper Remeijer (1339) - Fred de Koning (1357) 1-13Game
   Hijken DTC  -   Denk en Zet Culemborg  
10
-
10
 Roel Boomstra (1572) - Sven Winkel (1427) 1-15Game
 Wouter Wolff (1339) - Alexander Bulatov (1441) 1-16Game
 Ivan Trofimov (1468) - Björn Winkel (1219) 2-02Game
 Aleksej Domchev (1455) - Tjeerd Harmsma (1402) 1-11Game
 Hans Jansen (1465) - Pim Meurs (1511) 0-29Game
 Jan Ekke de Vries (1375) - Boudewijn Derkx (1455) 1-17Game
 Auke Scholma (1459) - John van den Borst (1366) 1-13Game
 Harm Wiersma (1506) - Pieter Steijlen (1404) 1-18Game
 Jacob Okken (1369) - Evgeni Vatutin (1494) 1-110Game
 Wouter Sipma (1514) - Uladzislau Valjuk (1352) 1-14Game