HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2016/2017

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 2nd class E 
 PO Hon-Pre 
 PO Pre-1st 
 PO 1st-2nd 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtSc
1  DV VBI Huissen  ..............1113..153618
2  Hijken DTC  ..........101214......3512
3  WSDV  ......13........10..123510
4  O2O  ......9..........1411348
5  Damlust Gouda  ....711..........12..340
6  Denk en Zet Culemborg  ..........10..715....334
7  Apeldoorn  ..10......1010........330
  Van Stigt Thans  ..8........10....12..330
9  Witte van Moort  96......13..........32-4
10  DES Lunteren  7..10....5..........31-16
11  MTB Hoogeveen  ......68....8......30-16
  SNA  5..89..............30-16

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom    Disclaimer    Announcement
 Round 3
za 15-10-2016     MTB Hoogeveen  -   O2O  
6
-
14
 Zainal Palmans (1352) - Frank Pasman (1099) 2-08Game
 Klaas Hendrik Leijenaar (1375) - Johan Smits (1178) 1-17Game
 Michel Stempher (1338) - Erik Brunsman (1258) 1-15Game
 Maikel Palmans (1351) - Johan Capelle (1280) 1-13Game
 Natalia Sadowska (1348) - Krijn ter Braake (1332) 1-11Game
 Maarten Wichgers (1223) - Rob Geurtsen (1339) 0-26Game
 Joël Palmans (1246) - Johan Bastiaannet (1363) 0-24Game
 Rick Hakvoort (1254) - Paul Oudshoorn (1403) 0-22Game
 Nick Waterink (1211) - Kees Thijssen (1445) 0-29Game
 Antoine Koster (1157) - Alexander Getmanski (1521) 0-210Game
   Damlust Gouda  -   WSDV  
7
-
13
 Henk van Klaveren (1256) - Johan Sterrenburg (1388) 0-21Game
 Peter van Eck (1218) - Ester van Muijen (1160) 0-22Game
 Friso Fennema (1339) - Matthias de Kruijf (1311) 1-11Game
 Richard Mooser (1368) - Fred Ivens (1345) 1-13Game
 Martijn van IJzendoorn (1471) - Jesse van Beek (1295) 2-09Game
 Ben Provoost (1453) - Wieger Wesselink (1439) 1-17Game
 Ruud Kloosterman (1234) - Marcel Monteba (1330) 1-16Game
 Harry Clasquin (1194) - Heike Verheul (1248) 1-14Game
 Gerardo IJssel Jr. (1143) - Rik Keurentjes (1404) 0-25Game
 André Venema (1252) - Jan Groenendijk (1509) 0-28Game
   SNA  -   DV VBI Huissen  
5
-
15
 Erik van Kampen (1189) - Joost Hendriksen (1356) 0-210Game
 Steven Wijker (1391) - Johan Krajenbrink (1490) 1-13Game
 Roy Coster (1102) - Jos Stokkel (1415) 0-29Game
 Raymond Koopmanschap (1207) - Pepijn van den Brink (1295) 1-16Game
 Mitchel Mensinga (1217) - Gérard Jansen (1504) 0-24Game
 Ivo de Jong (1368) - Guntis Valneris (1538) 1-15Game
 Jan Groeneweg (1144) - Yuriy Lagoda (1414) 0-21Game
 Alexander Shvartsman (1570) - Geert van Aalten (1422) 2-08Game
 Vitalia Doumesh (1231) - Alexander Baliakin (1521) 0-2Game
 Mike Koopmanschap (1375) - Fred de Koning (1357) 0-27Game
   DES Lunteren  -   Denk en Zet Culemborg  
5
-
15
 Aldert van Eck (1237) - Evgeni Vatutin (1494) 1-110Game
 Arwin Lammers (1172) - Tjeerd Harmsma (1402) 0-29Game
 Erwin van Hierden (1365) - Alexander Bulatov (1441) 0-27Game
 Harmjan Lammers (1283) - Uladzislau Valjuk (1352) 0-23Game
 Henk Klarenbeek (1400) - Pieter Steijlen (1404) 0-21Game
 Jaap van Hierden Jr. (1180) - Dik de Voogd (1380) 0-28Game
 Mark Sanders (1216) - Pim Meurs (1511) 1-16Game
 Ronald van de Beek (1205) - Björn Winkel (1219) 1-15Game
 Stijn Overeem (1199) - Sven Winkel (1427) 1-12Game
 Wim Lammers (1144) - John van den Borst (1366) 1-14Game
   Witte van Moort  -   Hijken DTC  
6
-
14
 Vadim Virny (1500) - Wouter Wolff (1339) 1-18Game
 Jan van Dijk (1375) - Aleksej Domchev (1455) 1-11Game
 Gil Salomé (1436) - Roel Boomstra (1572) 0-24Game
 Herman Hilberink (1265) - Jan Ekke de Vries (1375) 0-22Game
 Edwin Twiest (1347) - Auke Scholma (1459) 0-210Game
 Bert Aalberts (1345) - Ivan Trofimov (1468) 1-16Game
 Marino Barkel (1405) - Harm Wiersma (1506) 0-23Game
 Gerbrand Hessing (1252) - Wouter Sipma (1514) 0-25Game
 Yuen Wong (1366) - Jan Mente Drent (1340) 2-09Game
 Odin Mol (1442) - Hans Jansen (1465) 1-17Game
   Apeldoorn  -   Van Stigt Thans  
10
-
10
 Cees Groen (1015) - Raimonds Vipulis (1434) 0-25Game
 Jasper Lemmen (1493) - Jitse Slump (1358) 1-18Game
 Hein Meijer (1450) - Peter van der Stap (1317) 2-04Game
 Hendrik van der Zee (1403) - Anatoli Gantvarg (1504) 1-13Game
 Alexander Presman (1462) - Ron Heusdens (1421) 1-19Game
 Bas Messemaker (1414) - Casper Remeijer (1339) 2-010Game
 Frerik Andriessen (1418) - Rob Clerc (1513) 1-17Game
 Joost Hooijberg (1307) - Frits Luteijn (1408) 1-11Game
 Michiel Kloosterziel (1388) - Jeroen Kos (1312) 1-12Game
 Gep Leeflang (1264) - Anton van Berkel (1437) 0-26Game