HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2017/2018

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 Champion competition 
 PO Hon-Pre 
 PO Pre-1st 
 PO 1st-2nd 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtSc
1  Van Stigt Thans  9131214121312..131416101856
2  Hijken DTC  119121112..1512131615101852
3  Witte van Moort  71110..12161111121217101738
4  DV VBI Huissen  881011101211111515..101422
5  Denk en Zet Culemborg  69..911101112131214101314
6  WSDV  88810981111..1212109-6
7  CTD Arnhem  7..48101211139912109-10
8  Damlust Gouda  85999991213..11106-12
9  MTB Hoogeveen  ..8998978111112106-16
10  Dammend Tilburg  77857..11791111106-34
11  O2O  64858811..9914104-36
12  RDC Rijnsburg  453..6889896100-68

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom
 Round 10
za 03-02-2018     Damlust Gouda  -   MTB Hoogeveen  
12
-
8
 Friso Fennema (1354) - Michel Stempher (1362) 1-110Game
 Ben Provoost (1439) - Natalia Sadowska (1377) 1-18Game
 Harry Clasquin (1219) - Rick Hakvoort (1276) 1-12Game
 Henk van Klaveren (1238) - Nick Waterink (1227) 0-27Game
 Richard Mooser (1361) - Zainal Palmans (1361) 1-19Game
 Peter van Eck (1218) - Joël Palmans (1240) 2-01Game
 Teun van de Krol (1351) - Maikel Palmans (1349) 1-14Game
 Erno Prosman (1539) - Antoine Koster (1149) 2-05Game
 Erik Hoogendoorn (1270) - Klaas Hendrik Leijenaar (1362) 1-13Game
 Martijn van IJzendoorn (1551) - Maarten Wichgers (1222) 2-06Game
   O2O  -   Dammend Tilburg  
9
-
11
 Johan Bastiaannet (1358) - Martijn de Leeuw (1315) 1-13Game
 Johan Capelle (1262) - Jimmy Depaepe (1208) 1-14Game
 Johan Wiering (1386) - Mehmet Yöney (1226) 2-09Game
 Krijn ter Braake (1325) - Koos van Amerongen (1286) 1-110Game
 Erik Brunsman (1257) - Jasper Daems (1312) 1-15Game
 Paul Oudshoorn (1408) - Yves Vandeberg (1211) 1-16Game
 Rob Geurtsen (1331) - Hein De Cokere (1307) 0-27Game
 Herman Spanjer (1381) - Thijs van den Broek (1322) 1-18Game
 Kees Thijssen (1458) - Toine Brouwers (1412) 1-11Game
 Peter van Heun (1294) - Kevin Machtelinck (1385) 0-22Game
   WSDV  -   RDC Rijnsburg  
12
-
8
 Jesse van Beek (1296) - Eric Hogewoning (1168) 2-07Game
 Johan Sterrenburg (1383) - Steven den Hollander (1274) 2-03Game
 Marcel Monteba (1330) - Cor van Dusseldorp (1459) 0-26Game
 Heike Verheul (1228) - Richard Meijer (1293) 1-12Game
 Jan Groenendijk (1509) - Richard Kromhout (1361) 1-19Game
 Fred Ivens (1323) - Arie Schoneveld (1057) 1-14Game
 Matthias de Kruijf (1329) - Pieter Jan Rijken (1201) 1-15Game
 Rik Keurentjes (1406) - Arjen de Mooij (1350) 2-010Game
 Wieger Wesselink (1446) - Thomas Wielaard (1291) 2-08Game
 Ester van Muijen (1169) - Wim Bremmer (1334) 0-21Game
   DV VBI Huissen  -   Witte van Moort  
10
-
10
 Joost Hendriksen (1344) - Marino Barkel (1425) 1-16Game
 Guntis Valneris (1506) - Vadim Virny (1501) 1-11Game
 Jasper Lemmen (1477) - Yuen Wong (1374) 1-19Game
 Geert van Aalten (1397) - Gerbrand Hessing (1278) 2-05Game
 Jos Stokkel (1422) - Herman Hilberink (1259) 2-07Game
 Maarten Linssen (1334) - Edwin Twiest (1337) 0-22Game
 Alexander Baliakin (1527) - Bert Aalberts (1357) 1-110Game
 Fred de Koning (1356) - Odin Mol (1441) 1-18Game
 Johan Krajenbrink (1482) - Gil Salomé (1425) 1-14Game
 Gérard Jansen (1502) - Jan van Dijk (1372) 0-23Game
   Denk en Zet Culemborg  -   CTD Arnhem  
10
-
10
 Bas Messemaker (1428) - Bart Terwel (1342) 1-16Game
 Pieter Steijlen (1419) - Hin Wong (1358) 1-17Game
 Tjeerd Harmsma (1411) - Henk Grotenhuis ten Harkel (1281) 0-24Game
 Pim Meurs (1516) - Frerik Andriessen (1428) 2-09Game
 Evgeni Vatutin (1481) - Niek Smeitink (1257) 1-19Game
 Dik de Voogd (1383) - Peter Kort (1267) 1-110Game
 Krijn van Drie (1025) - Thijs Gerritsen (1275) 1-18Game
 Uladzislau Valjuk (1355) - Rik Twilhaar (1295) 1-12Game
 Albert Middelkoop (901) - Michael Palmer (1275) 0-21Game
 Alexander Bulatov (1438) - Erik van de Weerdhof (1268) 2-05Game
   Hijken DTC  -   Van Stigt Thans  
11
-
9
 Hendrik van der Zee (1415) - Jitse Slump (1416) 1-110Game
 Wouter Wolff (1391) - Rob Clerc (1503) 1-19Game
 Harm Wiersma (1505) - Raimonds Vipulis (1463) 2-07Game
 Ivan Trofimov (1486) - Casper Remeijer (1356) 1-14Game
 Wouter Sipma (1492) - Anatoli Gantvarg (1503) 1-12Game
 Jan Mente Drent (1343) - Jeroen Kos (1342) 1-16Game
 Hans Jansen (1458) - Hein Meijer (1459) 1-11Game
 Jan Ekke de Vries (1377) - Ron Heusdens (1474) 1-18Game
 Auke Scholma (1469) - Anton van Berkel (1412) 1-13Game
 Roel Boomstra (1588) - Frits Luteijn (1383) 1-15Game