HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2017/2018

    
    Link   

  Honorary

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 Champion competition 
 PO Hon-Pre 
 PO Pre-1st 
 PO 1st-2nd 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtSc
1  Van Stigt Thans  ........13..13......163624
2  DV VBI Huissen  ..............111515..3622
3  Denk en Zet Culemborg  ..............11..13143616
4  WSDV  ..........11..1112....368
5  Hijken DTC  ........9........13153414
6  Witte van Moort  7......11..16........348
7  MTB Hoogeveen  ......9....7..11....32-6
8  CTD Arnhem  7........413........32-12
9  Damlust Gouda  ..999..............30-6
10  O2O  ..5..8....9........30-16
11  Dammend Tilburg  ..57..7............30-22
12  RDC Rijnsburg  4..6..5............30-30

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom
 Round 3
za 28-10-2017     WSDV  -   MTB Hoogeveen  
11
-
9
 Jan Groenendijk (1509) - Maarten Wichgers (1222) 2-05Game
 Jesse van Beek (1296) - Antoine Koster (1149) 2-010Game
 Gerben van Steenbergen (1216) - Zainal Palmans (1361) 1-16Game
 Johan Sterrenburg (1383) - Natalia Sadowska (1377) 1-18Game
 Harry Otten (1142) - Macodou NDiaye (1492) 0-24Game
 Matthias de Kruijf (1329) - Klaas Hendrik Leijenaar (1362) 1-17Game
 Wieger Wesselink (1446) - Michel Stempher (1362) 1-19Game
 Marcel Monteba (1330) - Maikel Palmans (1349) 1-11Game
 Fred Ivens (1323) - Rick Hakvoort (1276) 1-12Game
 Jannes Kromhout (1241) - Joël Palmans (1240) 1-13Game
   DV VBI Huissen  -   O2O  
15
-
5
 Jasper Lemmen (1477) - Rob Geurtsen (1331) 1-17Game
 Joost Hendriksen (1344) - Johan Bastiaannet (1358) 1-15Game
 Guntis Valneris (1506) - Peter van Heun (1294) 2-02Game
 Jos Stokkel (1422) - Krijn ter Braake (1325) 2-09Game
 Gérard Jansen (1502) - Johan Smits (1200) 1-14Game
 Fred de Koning (1356) - Johan Capelle (1262) 2-010Game
 Maarten Linssen (1334) - Roep Bhawanibhiek (1164) 1-11Game
 Johan Krajenbrink (1482) - Erik Brunsman (1257) 1-18Game
 Alexander Baliakin (1527) - Frank Pasman (1100) 2-06Game
 Geert van Aalten (1397) - Frank Zwerver (861) 2-03Game
   Denk en Zet Culemborg  -   Damlust Gouda  
11
-
9
 Björn Winkel (1206) - Ben Provoost (1439) 0-27Game
 Dik de Voogd (1383) - Peter Pippel (1010) 1-14Game
 Alexander Bulatov (1438) - Erno Prosman (1539) 1-19Game
 Pim Meurs (1516) - André Venema (1251) 2-02Game
 Pieter Steijlen (1419) - Martijn van IJzendoorn (1551) 1-13Game
 John van den Borst (1349) - Erik Hoogendoorn (1270) 2-010Game
 Jean Marc Ndjofang (1476) - Teun van de Krol (1351) 1-16Game
 Evgeni Vatutin (1481) - Harry Clasquin (1219) 1-18Game
 Henk Ruesink (1204) - Friso Fennema (1354) 0-25Game
 Sven Winkel (1429) - Ruud Kloosterman (1219) 2-01Game
   Hijken DTC  -   Dammend Tilburg  
13
-
7
 Wouter Sipma (1492) - Mehmet Yöney (1226) 1-1Game
 Wouter Wolff (1391) - Toine Brouwers (1412) 2-0Game
 Jacob Okken (1366) - Yves Vandeberg (1211) 1-1Game
 Aleksej Domchev (1467) - Patrick Botland (943) 2-0Game
 Hans Jansen (1458) - Martijn de Leeuw (1315) 0-2Game
 Roel Boomstra (1588) - Koos van Amerongen (1286) 2-0Game
 Jan Ekke de Vries (1377) - Jasper Daems (1312) 1-1Game
 Harm Wiersma (1505) - Toine Vermeer (1172) 1-1Game
 Auke Scholma (1469) - Laura Timmerman (1178) 2-0Game
 Hendrik van der Zee (1415) - Thijs van den Broek (1322) 1-1Game
   Van Stigt Thans  -   RDC Rijnsburg  
16
-
4
 Raimonds Vipulis (1463) - Steven den Hollander (1274) 2-01Game
 Frits Luteijn (1383) - Wim Bremmer (1334) 2-03Game
 Ron Heusdens (1474) - Thomas Wielaard (1291) 1-18Game
 Rob Clerc (1503) - Arjen de Mooij (1350) 2-02Game
 Thomy Lucien Mbongo (1466) - Cor van Dusseldorp (1459) 1-15Game
 Anatoli Gantvarg (1503) - Gera Hol (978) 2-06Game
 Hein Meijer (1459) - Arie Schoneveld (1057) 2-010Game
 Jeroen Kos (1342) - Richard Kromhout (1361) 1-17Game
 Casper Remeijer (1356) - Richard Meijer (1293) 1-14Game
 Anton van Berkel (1412) - Eric Hogewoning (1168) 2-09Game
   CTD Arnhem  -   Witte van Moort  
4
-
16
 Bart Terwel (1342) - Bert Aalberts (1357) 1-18Game
 Erik van de Weerdhof (1268) - Andrej Kalmakov (1517) 0-26Game
 Frerik Andriessen (1428) - Herman Hilberink (1259) 1-15Game
 Peter Kort (1267) - Vadim Virny (1501) 0-29Game
 Henk Grotenhuis ten Harkel (1281) - Odin Mol (1441) 0-23Game
 Ronald Roethof (1185) - Jan van Dijk (1372) 0-24Game
 Niek Smeitink (1257) - Gerbrand Hessing (1278) 0-27Game
 Thijs Gerritsen (1275) - Yuen Wong (1374) 1-12Game
 Rik Twilhaar (1295) - Marino Barkel (1425) 0-21Game
 Hin Wong (1358) - Gil Salomé (1425) 1-110Game