HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2019/2020

    
    Link   

  Premier B

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtBp
1  Van Stigt Thans 2  12..111381516141315131018130
2  O2O  81111117..13101217121015112
3  RDC Rijnsburg  ..961313615121210121013108
4  Samen Sterk  9914..9129171616151012126
5  CEMA/De Vaste Zet  797..101013121512111012106
6  Heijmans Excelsior  12137111012610..1591012105
7  IJmuiden  5..1481089912121110998
8  Constant Charlois Rotterdam 2  4751171411108..1310990
9  DIOS/Eureka  6108381011101014..10890
10  SNA  78845..81210141110787
11  Gooi & Eemland  53104858..661110366
12  Haarlemse Damclub  788591197..9910282

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom    Disclaimer
 Round 10
za 15-02-2020     Haarlemse Damclub  -   RDC Rijnsburg  
8
-
12
 Stefan Stolwijk (1327) - Arie Schoneveld (1053) 2-02
 Roberto Vesciano (1055) - Arjen de Mooij (1321) 1-19Game
 Mark Deurloo (1381) - Cor van Dusseldorp (1451) 0-25Game
 Ron Tielrooij (1120) - Eric Hogewoning (1149) 1-13Game
 Fabian Snijder (1134) - Richard Kromhout (1360) 0-24Game
 Roel Janssen (1209) - Thomas Wielaard (1277) 1-11Game
 Frans Elzenga (930) - Jan van der Star (1216) 0-28Game
 Dick Siegers (1131) - Casper Vroegop (1027) 1-16
 Rudi van Velzen (1009) - Richard Meijer (1285) 0-27Game
 Harry van der Vossen (1062) - Laura Andriessen (1045) 2-010
   DIOS/Eureka  -   Constant Charlois Rotterdam 2  
10
-
10
 Michel Stempher (1370) - Radjinder Jharap (1175) 0-210Game
 Olga Kamychleeva (1352) - Francis Tholel (1185) 2-04Game
 Hubert de Baetselier (1084) - Ratan Ganeshie (907) 1-16Game
 Theo Schippers (1306) - Ashok Bhajan (1203) 1-17Game
 Mark Werrebrouck (1022) - Jaap Riesenkamp (1235) 0-29Game
 Tom Swelsen (1131) - Sjaam Biekram (1037) 2-01Game
 Leen de Rooij (1173) - Thijs Vreugdenhil (1089) 0-28Game
 Jasper Kole (946) - Wim Verschoor (1164) 1-15Game
 Brion Koullen (1311) - Pim Arts (1228) 1-12Game
 Eddy Zijlstra (1105) - Marlon Mangroe (1017) 2-03Game
   Gooi & Eemland  -   O2O  
3
-
17
 Bertus de Harder (1186) - Peter van Heun (1309) 0-29Game
 Bert Roest (1088) - Johan Bastiaannet (1366) 0-28Game
 Leo van der Laan (1182) - John Stins (1089) 0-22Game
 Menko van Dijk (1154) - Johan Smits (1253) 0-24Game
 Anne Wouda (900) - Rob Geurtsen (1322) 0-21Game
 Wim Muijs (1140) - Johan Capelle (1259) 1-17Game
 Peter Frans Koops (1166) - Frank Pasman (1088) 1-16Game
 Maarten Kolsloot (1119) - Roep Bhawanibhiek (1207) 1-15Game
 Cor de Jong (1261) - Marco de Koning (1187) 0-23Game
 Jelmer Martens (1124) - Johan Wiering (1381) 0-210Game
   IJmuiden  -   SNA  
12
-
8
 Willem Winter (1223) - Ivo de Jong (1366) 1-12Game
 Kees Pippel (1318) - Vitalia Doumesh (1253) 0-23Game
 Cees van der Vlis (1121) - Erik van Kampen (1184) 1-14Game
 Stijn Tuytel (1267) - Mike Koopmanschap (1352) 2-05Game
 Krijn ter Braake (1293) - Jan Groeneweg (1141) 1-110Game
 Bram van Bakel (1061) - Co Filmer (919) 1-18Game
 Martin van Dijk (1311) - Luuk Terweijden (681) 2-01Game
 Conall Sleutel (1097) - Theo Tesselaar (1191) 1-17Game
 Jacqueline Schouten (1081) - René Emmaneel (1053) 2-09Game
 Cees van Duyvenbode (1055) - Daan van Os (1070) 1-16Game
   Heijmans Excelsior  -   CEMA/De Vaste Zet  
10
-
10
 Mari van Ballegooijen (1252) - Pierre Lacroix (1232) 2-01Game
 Andrew Tjon A Ong (1302) - Bert Verton (1070) 1-18Game
 Pieter Wijn (1239) - Dieter van Gortel (1006) 1-15Game
 Adri Vermeulen (1229) - Patrick Casaril (1231) 1-16Game
 Frank Teer (1329) - Paul Nitsch (1361) 1-14Game
 Viktoriya Motrichko (1350) - Erwin Heunen (1284) 0-210Game
 Darja Fedorovich (1335) - Adiatu Adesoji Ibrahim (1329) 2-07Game
 Olga Fedorovich (1406) - Tomi Maturin Nyamsi  1-12Game
 René van Oosterhout (1177) - Yifu Du (1254) 0-23Game
 Hein Wilsens (1170) - André Maertzdorf (1124) 1-19Game
   Samen Sterk  -   Van Stigt Thans 2  
9
-
11
 Ali Fthalla (1255) - Emre Hageman (1191) 1-18Game
 Bastiaan de Gunst (898) - Thomy Lucien Mbongo (1462) 1-19Game
 Jo Fijen (1177) - Christian Niami (1432) 1-110Game
 Ruud de Kooter (1158) - Dirk van Schaik Jr. (1371) 0-21Game
 Wouter Morssink (1247) - Peter van der Stap (1338) 1-14Game
 Micha van Tol (1225) - Geert Prinsen (1304) 1-15Game
 Martin de Jong (1156) - Walter Thoen (1253) 1-13Game
 Steven den Hollander (1295) - Guido van den Berg (1255) 2-02Game
 Ronald van Egmond (1285) - Edwin de Jager (1265) 1-16Game
 Richard Treur (1153) - Waldo Aliar (1292) 0-27Game