HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

Toernooibase Dammen

   Dutch Teamcompetition KNDB 2019/2020

    
    Link   

  Premier B

 Category: 
 Honorary 
 Premier A 
 Premier B 
 1st class A 
 1st class B 
 1st class C 
 2nd class A 
 2nd class B 
 2nd class C 
 2nd class D 
 Other
 years
PlName123456789101112 GaPtBp
1  Van Stigt Thans 2  ..12..13....161413151371496
2  Samen Sterk  ..9......1291716161571094
3  O2O  81111117..13..12....71073
4  RDC Rijnsburg  ....913136..121210..7975
5  CEMA/De Vaste Zet  7..97....131215..117874
6  Heijmans Excelsior  ....137..12610..1597772
7  IJmuiden  ..8..14..899..12117671
8  Constant Charlois Rotterdam 2  4117..71411..8....7662
9  DIOS/Eureka  63..881011....14..7560
10  SNA  74885....12....117455
11  Gooi & Eemland  54..10..58..6..117349
12  Haarlemse Damclub  75....9119....997259

    Watch standings/results of round:   1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11    Individual scores
    All results    Games   Tournamentroom    Disclaimer    Announcement
 Round 7
za 04-01-2020     RDC Rijnsburg  -   Heijmans Excelsior  
13
-
7
 Thomas Wielaard (1277) - Viktoriya Motrichko (1350) 1-110Game
 Arjen de Mooij (1321) - Olga Fedorovich (1406) 0-21Game
 Marco de Leeuw (1123) - Frank Teer (1329) 1-19Game
 Eric Hogewoning (1149) - Darja Fedorovich (1335) 2-02Game
 Richard Kromhout (1360) - Andrew Tjon A Ong (1302) 2-08Game
 Arie Schoneveld (1053) - Mari van Ballegooijen (1252) 2-06Game
 Richard Meijer (1285) - Adri Vermeulen (1229) 1-14Game
 Laura Andriessen (1045) - Pieter Wijn (1239) 1-17Game
 Jan van der Star (1216) - Harry Doomernik (1173) 2-03Game
 Casper Vroegop (1027) - René van Oosterhout (1177) 1-15Game
   Samen Sterk  -   IJmuiden  
12
-
8
 Steven den Hollander (1295) - Willem Winter (1223) 1-17Game
 Ruud de Kooter (1158) - Krijn ter Braake (1293) 0-29Game
 Ali Fthalla (1255) - Kees Pippel (1318) 1-14Game
 Martin de Jong (1156) - Jesse Bos (1320) 1-15Game
 Martijn van der Klis (1262) - Martin van Dijk (1311) 1-18Game
 Johannes Postma (1178) - Stijn Tuytel (1267) 1-11Game
 Micha van Tol (1225) - Bram van Bakel (1061) 2-010Game
 Jo Fijen (1177) - Cees van der Vlis (1121) 1-16Game
 Ronald van Egmond (1285) - Conall Sleutel (1097) 2-03Game
 Martin van der Sluis (1204) - Jacqueline Schouten (1081) 2-02Game
   Van Stigt Thans 2  -   Gooi & Eemland  
15
-
5
 Peter van der Stap (1338) - Anne Wouda (900) 1-110Game
 Edwin de Jager (1265) - Bert Roest (1088) 1-15Game
 Geert Prinsen (1304) - Michiel Luiten (981) 2-02Game
 Christian Niami (1432) - Cor de Jong (1261) 2-01Game
 Guido van den Berg (1255) - Bertus de Harder (1186) 0-27Game
 Thomy Lucien Mbongo (1462) - Menko van Dijk (1154) 2-04Game
 Dirk van Schaik Jr. (1371) - Gerhard de Graaf (1155) 1-18Game
 Waldo Aliar (1292) - Jelmer Martens (1124) 2-09Game
 Walter Thoen (1253) - Lennart Bolks (815) 2-08Game
 Hans Lansbergen (1183) - Leo van der Laan (1182) 2-03Game
   CEMA/De Vaste Zet  -   DIOS/Eureka  
12
-
8
 Pierre Lacroix (1232) - Michel Stempher (1370) 0-27Game
 Patrick Casaril (1231) - Rudi Claes (1249) 1-110Game
 Yifu Du (1254) - Eddy Zijlstra (1105) 2-02Game
 Ronald Schalley (1300) - Hubert de Baetselier (1084) 1-18Game
 Ewa Schalley-Minkina (1251) - Jasper Kole (946) 2-09Game
 Tomi Maturin Nyamsi  - Leen de Rooij (1173) 2-01Game
 Adiatu Adesoji Ibrahim (1329) - Maarten Everduim (1022) 2-04Game
 Erwin Heunen (1284) - Brion Koullen (1311) 1-16Game
 Martijn van Gortel (1218) - Olga Kamychleeva (1352) 0-25Game
 André Maertzdorf (1124) - Tom Swelsen (1131) 1-13Game
   SNA  -   Haarlemse Damclub  
11
-
9
 Theo Tesselaar (1191) - Mark Deurloo (1381) 1-13Game
 Ivo de Jong (1366) - Stefan Stolwijk (1327) 1-12Game
 Mike Koopmanschap (1352) - Roel Janssen (1209) 2-09Game
 Jelle van der Eng (980) - Dick Siegers (1131) 2-04Game
 Guido Verhagen (1258) - Fabian Snijder (1134) 1-18Game
 Erik van Kampen (1184) - Rudi van Velzen (1009) 1-110Game
 Daan van Os (1070) - Ron Tielrooij (1120) 0-21Game
 René Emmaneel (1053) - Roberto Vesciano (1055) 1-17Game
 Co Filmer (919) - Harry van der Vossen (1062) 1-16Game
 Jan Groeneweg (1141) - Frans Elzenga (930) 1-15Game
   O2O  -   Constant Charlois Rotterdam 2  
13
-
7
 Johan Capelle (1259) - Francis Tholel (1185) 2-06Game
 Johan Wiering (1381) - Ashok Bhajan (1203) 2-07Game
 Roep Bhawanibhiek (1207) - Soelinder Jagram (1140) 1-14Game
 Frank Pasman (1088) - Wim Verschoor (1164) 1-11Game
 Marco de Koning (1187) - Radjinder Jharap (1175) 1-18Game
 John Stins (1089) - Patrick Adriaans (1127) 2-05Game
 Peter van Heun (1309) - Ratan Ganeshie (907) 2-09Game
 Rob Geurtsen (1322) - Sjaam Biekram (1037) 0-23Game
 Johan Bastiaannet (1366) - Jaap Riesenkamp (1235) 1-110Game
 Johan Smits (1253) - Thijs Vreugdenhil (1089) 1-12Game