Round 1 |
sa 09-08-2008 | Annick le Gal | - | Marie Christine Chappel (1918) | 0 | - | 2 | | |
| Richard-Dominique Daleri | - | Oliver Raciquot | 2 | - | 0 | | |
| Henri Vergne | - | Bernard Bourgoin | 0 | - | 2 | | |
| René Roelens | - | Pierre Boin | 2 | - | 0 | | |
| Stijn Kindt | - | David Hurel | 0 | - | 2 | | |
| Bruno Hild | - | Jacques Dhondt | 2 | - | 0 | | |
| Didier Basset (1901) | - | Bernard Speybrouck | 0 | - | 2 | | |
| Jean Pierre Foucher (1900) | - | Robert Bonte | 1 | - | 1 | | |
| Jacques Verhelst | - | Patrick Kopp (2004) | 0 | - | 2 | | |
| Laurent Mangano | - | Philippe Botte | 2 | - | 0 | | |
| Véronique Sapin | - | Wiebo Florissen (1909) | 0 | - | 2 | | |
| Paul Azais (1904) | - | Serge Salade | 1 | - | 1 | | |
| Jean Luc Cariven | - | Erwann Cocaut | 1 | - | 1 | | |
| Michel Guillet (1903) | - | Daniel Floury | 2 | - | 0 | | |
Round 2 |
su 10-08-2008 | Jacques Dhondt | - | Annick le Gal | 2 | - | 0 | | |
| Oliver Raciquot | - | Didier Basset (1901) | 0 | - | 2 | | |
| Henri Vergne | - | Jacques Verhelst | 0 | - | 2 | | |
| Philippe Botte | - | Pierre Boin | 2 | - | 0 | | |
| Stijn Kindt | - | Véronique Sapin | 0 | - | 2 | | |
| Robert Bonte | - | Daniel Floury | 0 | - | 2 | | |
| Serge Salade | - | Jean Pierre Foucher (1900) | 0 | - | 2 | | |
| Jean Luc Cariven | - | Paul Azais (1904) | 0 | - | 2 | | |
| Marie Christine Chappel (1918) | - | Erwann Cocaut | 0 | - | 2 | | |
| Bernard Speybrouck | - | Richard-Dominique Daleri | 2 | - | 0 | | |
| Patrick Kopp (2004) | - | Bernard Bourgoin | 0 | - | 2 | | |
| René Roelens | - | Laurent Mangano | 1 | - | 1 | | |
| Wiebo Florissen (1909) | - | David Hurel | 2 | - | 0 | | |
| Bruno Hild | - | Michel Guillet (1903) | 1 | - | 1 | | |
Round 3 |
mo 11-08-2008 | Annick le Gal | - | Henri Vergne | 2 | - | 0 | | |
| Pierre Boin | - | Oliver Raciquot | 2 | - | 0 | | |
| Robert Bonte | - | Stijn Kindt | 0 | - | 2 | | |
| Serge Salade | - | Jean Luc Cariven | 1 | - | 1 | | |
| Daniel Floury | - | Jacques Dhondt | 2 | - | 0 | | |
| Didier Basset (1901) | - | Marie Christine Chappel (1918) | 1 | - | 1 | | |
| Richard-Dominique Daleri | - | Jacques Verhelst | 2 | - | 0 | | |
| David Hurel | - | Philippe Botte | 0 | - | 2 | | |
| Véronique Sapin | - | Patrick Kopp (2004) | 1 | - | 1 | | |
| Laurent Mangano | - | Bruno Hild | 2 | - | 0 | | |
| Paul Azais (1904) | - | René Roelens | 1 | - | 1 | | |
| Erwann Cocaut | - | Jean Pierre Foucher (1900) | 2 | - | 0 | | |
| Bernard Bourgoin | - | Michel Guillet (1903) | 0 | - | 2 | | |
| Bernard Speybrouck | - | Wiebo Florissen (1909) | 0 | - | 2 | | |
Round 4 |
tu 12-08-2008 | Oliver Raciquot | - | Henri Vergne | 2 | - | 0 | | |
| Robert Bonte | - | Annick le Gal | 2 | - | 0 | | |
| Jacques Verhelst | - | Pierre Boin | 2 | - | 0 | | |
| Stijn Kindt | - | Serge Salade | 2 | - | 0 | | |
| Jacques Dhondt | - | Jean Luc Cariven | 0 | - | 2 | | |
| David Hurel | - | Didier Basset (1901) | 2 | - | 0 | | |
| Bruno Hild | - | Véronique Sapin | 1 | - | 1 | | |
| Jean Pierre Foucher (1900) | - | Marie Christine Chappel (1918) | 2 | - | 0 | | |
| Philippe Botte | - | Patrick Kopp (2004) | 0 | - | 2 | | |
| René Roelens | - | Richard-Dominique Daleri | 1 | - | 1 | | |
| Daniel Floury | - | Bernard Speybrouck | 1 | - | 1 | | |
| Bernard Bourgoin | - | Paul Azais (1904) | 0 | - | 2 | | |
| Erwann Cocaut | - | Laurent Mangano | 1 | - | 1 | | |
| Wiebo Florissen (1909) | - | Michel Guillet (1903) | 0 | - | 2 | | |
Round 5 |
| Annick le Gal | - | Oliver Raciquot | 0 | - | 2 | | |
| Henri Vergne | - | Jacques Dhondt | 0 | - | 2 | | |
| Pierre Boin | - | Serge Salade | 0 | - | 2 | | |
| Didier Basset (1901) | - | Robert Bonte | 1 | - | 1 | | |
| Marie Christine Chappel (1918) | - | Stijn Kindt | 0 | - | 2 | | |
| Jean Luc Cariven | - | Jacques Verhelst | 2 | - | 0 | | |
| Philippe Botte | - | Bernard Bourgoin | 2 | - | 0 | | |
| Véronique Sapin | - | David Hurel | 2 | - | 0 | | |
| Daniel Floury | - | Bruno Hild | 1 | - | 1 | | |
| Richard-Dominique Daleri | - | Jean Pierre Foucher (1900) | 1 | - | 1 | | |
| Bernard Speybrouck | - | René Roelens | 0 | - | 2 | | |
| Patrick Kopp (2004) | - | Laurent Mangano | 1 | - | 1 | | |
| Paul Azais (1904) | - | Wiebo Florissen (1909) | 1 | - | 1 | | |
| Michel Guillet (1903) | - | Erwann Cocaut | 0 | - | 2 | | |
Round 6 |
we 13-08-2008 | Pierre Boin | - | Annick le Gal | 2 | - | 0 | | |
| Marie Christine Chappel (1918) | - | Henri Vergne | 1 | - | 1 | | |
| Jacques Verhelst | - | Oliver Raciquot | 1 | - | 1 | | |
| Serge Salade | - | Jacques Dhondt | 1 | - | 1 | | |
| Bernard Bourgoin | - | Didier Basset (1901) | 0 | - | 2 | | |
| David Hurel | - | Robert Bonte | 2 | - | 0 | | |
| Bruno Hild | - | Bernard Speybrouck | 0 | - | 2 | | |
| Stijn Kindt | - | Daniel Floury | 1 | - | 1 | | |
| Philippe Botte | - | Richard-Dominique Daleri | 0 | - | 2 | | |
| Jean Pierre Foucher (1900) | - | Véronique Sapin | 2 | - | 0 | | |
| Patrick Kopp (2004) | - | Jean Luc Cariven | 1 | - | 1 | | |
| Wiebo Florissen (1909) | - | René Roelens | 1 | - | 1 | | |
| Laurent Mangano | - | Michel Guillet (1903) | 1 | - | 1 | | |
| Erwann Cocaut | - | Paul Azais (1904) | 2 | - | 0 | | |
Round 7 |
th 14-08-2008 | Henri Vergne | - | Pierre Boin | 0 | - | 2 | | |
| Robert Bonte | - | Marie Christine Chappel (1918) | 1 | - | 1 | | |
| Annick le Gal | - | Bernard Bourgoin | 0 | - | 2 | | |
| Jacques Dhondt | - | Jacques Verhelst | 2 | - | 0 | | |
| Oliver Raciquot | - | Serge Salade | 0 | - | 2 | | |
| Véronique Sapin | - | Didier Basset (1901) | 1 | - | 1 | | |
| David Hurel | - | Bruno Hild | 1 | - | 1 | | |
| Philippe Botte | - | Stijn Kindt | 1 | - | 1 | | |
| Bernard Speybrouck | - | Jean Luc Cariven | 1 | - | 1 | | |
| Paul Azais (1904) | - | Daniel Floury | 0 | - | 2 | | |
| Richard-Dominique Daleri | - | Laurent Mangano | 0 | - | 2 | | |
| René Roelens | - | Patrick Kopp (2004) | 0 | - | 2 | | |
| Michel Guillet (1903) | - | Jean Pierre Foucher (1900) | 2 | - | 0 | | |
| Wiebo Florissen (1909) | - | Erwann Cocaut | 1 | - | 1 | | |
Round 8 |
| Henri Vergne | - | Robert Bonte | 0 | - | 2 | | |
| Jacques Verhelst | - | Annick le Gal | 2 | - | 0 | | |
| Marie Christine Chappel (1918) | - | Oliver Raciquot | 2 | - | 0 | | |
| Bernard Bourgoin | - | Pierre Boin | 2 | - | 0 | | |
| Didier Basset (1901) | - | Bruno Hild | 1 | - | 1 | | |
| Serge Salade | - | Philippe Botte | 1 | - | 1 | | |
| Jacques Dhondt | - | David Hurel | 2 | - | 0 | | |
| Véronique Sapin | - | Paul Azais (1904) | 0 | - | 2 | | |
| Jean Luc Cariven | - | Richard-Dominique Daleri | 2 | - | 0 | | |
| Jean Pierre Foucher (1900) | - | René Roelens | 2 | - | 0 | | |
| Stijn Kindt | - | Bernard Speybrouck | 2 | - | 0 | | |
| Laurent Mangano | - | Wiebo Florissen (1909) | 1 | - | 1 | | |
| Patrick Kopp (2004) | - | Michel Guillet (1903) | 0 | - | 2 | | |
| Erwann Cocaut | - | Daniel Floury | 2 | - | 0 | | |
Round 9 |
fr 15-08-2008 | Oliver Raciquot | - | Robert Bonte | 0 | - | 2 | | |
| Henri Vergne | - | Véronique Sapin | 0 | - | 2 | | |
| Pierre Boin | - | Marie Christine Chappel (1918) | 2 | - | 0 | | |
| David Hurel | - | Annick le Gal | 2 | - | 0 | | |
| Bruno Hild | - | Jacques Verhelst | 2 | - | 0 | | |
| Didier Basset (1901) | - | Philippe Botte | 1 | - | 1 | | |
| René Roelens | - | Bernard Bourgoin | 1 | - | 1 | | |
| Serge Salade | - | Bernard Speybrouck | 0 | - | 2 | | |
| Daniel Floury | - | Richard-Dominique Daleri | 0 | - | 2 | | |
| Jacques Dhondt | - | Paul Azais (1904) | 1 | - | 1 | | |
| Patrick Kopp (2004) | - | Wiebo Florissen (1909) | 2 | - | 0 | | |
| Jean Pierre Foucher (1900) | - | Laurent Mangano | 0 | - | 2 | | |
| Michel Guillet (1903) | - | Jean Luc Cariven | 0 | - | 2 | | |
| Erwann Cocaut | - | Stijn Kindt | 2 | - | 0 | | |
Round 10 |
sa 16-08-2008 | Serge Salade | - | Henri Vergne | 2 | - | 0 | | |
| Marie Christine Chappel (1918) | - | Jacques Verhelst | 0 | - | 2 | | |
| Annick le Gal | - | Didier Basset (1901) | 0 | - | 2 | | |
| Robert Bonte | - | Pierre Boin | 0 | - | 2 | | |
| Bernard Bourgoin | - | Oliver Raciquot | 0 | - | 2 | R | |
| Véronique Sapin | - | René Roelens | 1 | - | 1 | | |
| Daniel Floury | - | David Hurel | 2 | - | 0 | | |
| Philippe Botte | - | Bruno Hild | 1 | - | 1 | | |
| Bernard Speybrouck | - | Jacques Dhondt | 1 | - | 1 | | |
| Wiebo Florissen (1909) | - | Stijn Kindt | 1 | - | 1 | | |
| Paul Azais (1904) | - | Jean Pierre Foucher (1900) | 0 | - | 2 | | |
| Richard-Dominique Daleri | - | Michel Guillet (1903) | 2 | - | 0 | | |
| Laurent Mangano | - | Jean Luc Cariven | 0 | - | 2 | | |
| Patrick Kopp (2004) | - | Erwann Cocaut | 2 | - | 0 | | |
Round 11 |
su 17-08-2008 | David Hurel | - | Henri Vergne | 2 | - | 0 | | |
| Véronique Sapin | - | Annick le Gal | 2 | - | 0 | | |
| Bernard Bourgoin | - | Marie Christine Chappel (1918) | 0 | - | 2 | R | |
| René Roelens | - | Oliver Raciquot | 1 | - | 1 | | |
| Jacques Verhelst | - | Robert Bonte | 0 | - | 2 | | |
| Bruno Hild | - | Serge Salade | 0 | - | 2 | | |
| Paul Azais (1904) | - | Philippe Botte | 2 | - | 0 | | |
| Stijn Kindt | - | Pierre Boin | 1 | - | 1 | | |
| Wiebo Florissen (1909) | - | Jacques Dhondt | 2 | - | 0 | | |
| Michel Guillet (1903) | - | Didier Basset (1901) | 2 | - | 0 | | |
| Patrick Kopp (2004) | - | Daniel Floury | 2 | - | 0 | | |
| Laurent Mangano | - | Bernard Speybrouck | 2 | - | 0 | | |
| Jean Luc Cariven | - | Jean Pierre Foucher (1900) | 0 | - | 2 | | |
| Erwann Cocaut | - | Richard-Dominique Daleri | 2 | - | 0 | | |