Toernooibase
HOME | LAST IN DATABASE | RATINGS | TOURNAMENTS | NEWS | GAMES | POSITIONS | LINKS |

   Polska Gra Open Polen 2018

 

Category: General   

 Round 1
 sa 07-07-2018  Alijn Kuijer (1918) - Dummy  2-0R
 Mateusz Hanasiewicz (1901) - Valeria Zarovska (1900) 0-2
 Tomasz Wysocki  - Robby Koendjbiharie (1912) 0-2
 Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) - Eriks Virubka  2-0
 Shaomake Chen (2041) - Jozef Bajdak (1937) 2-0
 Ricards Ositis (1939) - Paulius Valtas (1900) 1-1
 Janusz Michalski  - Kinga Krzych (1960) 0-2
 Julia Banas (1969) - Victors Mateiko (1987) 0-2
 Jan Ongolesono (2023) - Albert Cramer  2-0
 Zdzislaw Bejger  - Bert Begeman (2011) 0-2
 David Riupassa (1999) - Amanda Kovalevska  2-0Game
 Luca Smit  - Leonid Itkin (1998) 0-2
 Maris Mitenbergs (1985) - Nela Kristine Malahovska (1900) 2-0
 Marjory Feyt (1900) - Pateris Freidenfelds (1978) 0-2
 Jurate Jakstoniene (1900) - Yifu Du (2104) 0-2
 Mateusz Stanczuk (2102) - Zenon Mieszkowski (1899) 2-0
 Eugenia Anna Wewersowicz  - Zigmars Dauge (2046) 0-2
 Janis Arinsh (2127) - Wiktoria Giec (1900) 2-0
 Karol Cichocki (2214) - Noël Neve (1900) 2-0
 Leszek Petlicki (1900) - Andrew Tjon A Ong (2210) 0-2Game
 Gregory de Vries (1900) - Vitali Varushyla (2216) 0-2
 Alexander Bulatov (2278) - Konrad Stawiski (1900) 2-0
 Round 2
 Tomasz Wysocki  - Dummy  2-0R
 Zenon Mieszkowski (1899) - Eriks Virubka  1-1
 Janusz Michalski  - Jurate Jakstoniene (1900) 0-2
 Wiktoria Giec (1900) - Marjory Feyt (1900) 0-2Game
 Nela Kristine Malahovska (1900) - Leszek Petlicki (1900) 2-0
 Amanda Kovalevska  - Gregory de Vries (1900) 0-2
 Konrad Stawiski (1900) - Zdzislaw Bejger  2-0
 Albert Cramer  - Mateusz Hanasiewicz (1901) 2-0
 Jozef Bajdak (1937) - Eugenia Anna Wewersowicz  2-0
 Paulius Valtas (1900) - Julia Banas (1969) 1-1
 Noël Neve (1900) - Luca Smit  2-0
 Valeria Zarovska (1900) - Ricards Ositis (1939) 0-2
 Bert Begeman (2011) - Alijn Kuijer (1918) 2-0
 Shaomake Chen (2041) - Jan Ongolesono (2023) 1-1
 Zigmars Dauge (2046) - Victors Mateiko (1987) 1-1
 Robby Koendjbiharie (1912) - Mateusz Stanczuk (2102) 0-2
 Yifu Du (2104) - Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) 2-0
 Maris Mitenbergs (1985) - Karol Cichocki (2214) 0-2
 Andrew Tjon A Ong (2210) - Pateris Freidenfelds (1978) 2-0Game
 Kinga Krzych (1960) - Janis Arinsh (2127) 0-2
 Vitali Varushyla (2216) - Leonid Itkin (1998) 2-0
 David Riupassa (1999) - Alexander Bulatov (2278) 0-2Game
 Round 3
 su 08-07-2018  Janusz Michalski  - Dummy  2-0R
 Eugenia Anna Wewersowicz  - Luca Smit  0-2
 Amanda Kovalevska  - Wiktoria Giec (1900) 1-1
 Leszek Petlicki (1900) - Zdzislaw Bejger  2-0
 Eriks Virubka  - Mateusz Hanasiewicz (1901) 2-0
 Julia Banas (1969) - Zenon Mieszkowski (1899) 2-0
 Alijn Kuijer (1918) - Gregory de Vries (1900) 2-0
 Konrad Stawiski (1900) - Tomasz Wysocki  0-2R
 Valeria Zarovska (1900) - Robby Koendjbiharie (1912) 1-1
 Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) - Paulius Valtas (1900) 0-2
 Marjory Feyt (1900) - Jozef Bajdak (1937) 0-2
 Nela Kristine Malahovska (1900) - Kinga Krzych (1960) 2-0
 Pateris Freidenfelds (1978) - Albert Cramer  2-0
 Jurate Jakstoniene (1900) - Maris Mitenbergs (1985) 1-1
 Noël Neve (1900) - David Riupassa (1999) 0-2Game
 Leonid Itkin (1998) - Shaomake Chen (2041) 0-2
 Victors Mateiko (1987) - Jan Ongolesono (2023) 1-1
 Ricards Ositis (1939) - Zigmars Dauge (2046) 0-2
 Bert Begeman (2011) - Andrew Tjon A Ong (2210) 1-1Game
 Karol Cichocki (2214) - Mateusz Stanczuk (2102) 1-1
 Yifu Du (2104) - Vitali Varushyla (2216) 2-0
 Alexander Bulatov (2278) - Janis Arinsh (2127) 2-0
 Round 4
 mo 09-07-2018  Zdzislaw Bejger  - Dummy  2-0R
 Mateusz Hanasiewicz (1901) - Eugenia Anna Wewersowicz  2-0
 Wiktoria Giec (1900) - Zenon Mieszkowski (1899) 0-2
 Marjory Feyt (1900) - Amanda Kovalevska  2-0Game
 Gregory de Vries (1900) - Janusz Michalski  2-0
 Luca Smit  - Konrad Stawiski (1900) 0-2
 Albert Cramer  - Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) 2-0
 Kinga Krzych (1960) - Leszek Petlicki (1900) 2-0
 Leonid Itkin (1998) - Noël Neve (1900) 2-0
 Robby Koendjbiharie (1912) - Eriks Virubka  2-0
 Jurate Jakstoniene (1900) - Ricards Ositis (1939) 1-1
 Julia Banas (1969) - Valeria Zarovska (1900) 0-2
 Maris Mitenbergs (1985) - Alijn Kuijer (1918) 2-0
 Pateris Freidenfelds (1978) - Tomasz Wysocki  2-0
 Victors Mateiko (1987) - David Riupassa (1999) 0-2Game
 Jan Ongolesono (2023) - Paulius Valtas (1900) 0-2
 Janis Arinsh (2127) - Nela Kristine Malahovska (1900) 2-0
 Vitali Varushyla (2216) - Jozef Bajdak (1937) 2-0
 Mateusz Stanczuk (2102) - Bert Begeman (2011) 1-1
 Andrew Tjon A Ong (2210) - Shaomake Chen (2041) 1-1Game
 Zigmars Dauge (2046) - Karol Cichocki (2214) 1-1
 Alexander Bulatov (2278) - Yifu Du (2104) 1-1
 Round 5
 Eugenia Anna Wewersowicz  - Dummy  2-0R
 Amanda Kovalevska  - Luca Smit  0-2
 Leszek Petlicki (1900) - Wiktoria Giec (1900) 2-0
 Noël Neve (1900) - Janusz Michalski  2-0
 Zdzislaw Bejger  - Mateusz Hanasiewicz (1901) 0-2
 Zenon Mieszkowski (1899) - Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) 1-1
 Eriks Virubka  - Julia Banas (1969) 0-2
 Tomasz Wysocki  - Gregory de Vries (1900) 0-2
 Konrad Stawiski (1900) - Alijn Kuijer (1918) 1-1
 Jozef Bajdak (1937) - Victors Mateiko (1987) 0-2
 Ricards Ositis (1939) - Nela Kristine Malahovska (1900) 2-0
 Kinga Krzych (1960) - Marjory Feyt (1900) 1-1
 Albert Cramer  - Leonid Itkin (1998) 0-2
 Jan Ongolesono (2023) - Jurate Jakstoniene (1900) 2-0
 Valeria Zarovska (1900) - Maris Mitenbergs (1985) 2-0
 Paulius Valtas (1900) - Robby Koendjbiharie (1912) 1-1
 Shaomake Chen (2041) - Zigmars Dauge (2046) 2-0
 Mateusz Stanczuk (2102) - Pateris Freidenfelds (1978) 0-2
 Bert Begeman (2011) - Janis Arinsh (2127) 0-2
 David Riupassa (1999) - Andrew Tjon A Ong (2210) 1-1Game
 Karol Cichocki (2214) - Yifu Du (2104) 1-1
 Vitali Varushyla (2216) - Alexander Bulatov (2278) 0-2
 Round 6
 tu 10-07-2018  Amanda Kovalevska  - Dummy  2-0R
 Janusz Michalski  - Wiktoria Giec (1900) 0-2
 Leszek Petlicki (1900) - Tomasz Wysocki  2-0
 Eriks Virubka  - Zdzislaw Bejger  2-0
 Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) - Eugenia Anna Wewersowicz  1-1
 Victors Mateiko (1987) - Bert Begeman (2011) 2-0
 Maris Mitenbergs (1985) - Konrad Stawiski (1900) 2-0
 Marjory Feyt (1900) - Julia Banas (1969) 1-1
 Alijn Kuijer (1918) - Kinga Krzych (1960) 0-2
 Jozef Bajdak (1937) - Zenon Mieszkowski (1899) 2-0
 Nela Kristine Malahovska (1900) - Jurate Jakstoniene (1900) 2-0
 Mateusz Hanasiewicz (1901) - Luca Smit  2-0
 Noël Neve (1900) - Albert Cramer  2-0
 Gregory de Vries (1900) - Jan Ongolesono (2023) 0-2
 Zigmars Dauge (2046) - Robby Koendjbiharie (1912) 2-0
 Leonid Itkin (1998) - Mateusz Stanczuk (2102) 1-1
 David Riupassa (1999) - Shaomake Chen (2041) 1-1Game
 Ricards Ositis (1939) - Vitali Varushyla (2216) 0-2
 Andrew Tjon A Ong (2210) - Valeria Zarovska (1900) 2-0Game
 Paulius Valtas (1900) - Karol Cichocki (2214) 0-2
 Yifu Du (2104) - Janis Arinsh (2127) 2-0
 Pateris Freidenfelds (1978) - Alexander Bulatov (2278) 1-1
 Round 7
 we 11-07-2018  Wiktoria Giec (1900) - Dummy  2-0R
 Eugenia Anna Wewersowicz  - Amanda Kovalevska  0-2
 Zdzislaw Bejger  - Janusz Michalski  2-0
 Jurate Jakstoniene (1900) - Albert Cramer  2-0
 Zenon Mieszkowski (1899) - Tomasz Wysocki  2-0
 Bert Begeman (2011) - Mateusz Hanasiewicz (1901) 2-0
 Julia Banas (1969) - Gregory de Vries (1900) 2-0
 Leszek Petlicki (1900) - Ricards Ositis (1939) 0-2
 Nela Kristine Malahovska (1900) - Jozef Bajdak (1937) 1-1
 Robby Koendjbiharie (1912) - Noël Neve (1900) 2-0
 Konrad Stawiski (1900) - Marjory Feyt (1900) 0-2Game
 Luca Smit  - Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) 1-1
 Alijn Kuijer (1918) - Eriks Virubka  2-0
 Maris Mitenbergs (1985) - Paulius Valtas (1900) 1-1
 Zigmars Dauge (2046) - David Riupassa (1999) 0-2Game
 Mateusz Stanczuk (2102) - Kinga Krzych (1960) 2-0
 Valeria Zarovska (1900) - Leonid Itkin (1998) 1-1
 Karol Cichocki (2214) - Pateris Freidenfelds (1978) 2-0
 Jan Ongolesono (2023) - Vitali Varushyla (2216) 0-2
 Janis Arinsh (2127) - Victors Mateiko (1987) 2-0
 Shaomake Chen (2041) - Yifu Du (2104) 0-2
 Alexander Bulatov (2278) - Andrew Tjon A Ong (2210) 1-1Game
 Round 8
 Albert Cramer  - Dummy  2-0R
 Janusz Michalski  - Eugenia Anna Wewersowicz  0-2
 Tomasz Wysocki  - Zdzislaw Bejger  1-1
 Wiktoria Giec (1900) - Luca Smit  1-1
 Eriks Virubka  - Konrad Stawiski (1900) 0-2
 Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) - Amanda Kovalevska  2-0
 Zenon Mieszkowski (1899) - Noël Neve (1900) 0-2
 Gregory de Vries (1900) - Jurate Jakstoniene (1900) 0-2
 Mateusz Hanasiewicz (1901) - Leszek Petlicki (1900) 2-0
 Alijn Kuijer (1918) - Nela Kristine Malahovska (1900) 0-2
 Kinga Krzych (1960) - Jozef Bajdak (1937) 1-1
 Robby Koendjbiharie (1912) - Julia Banas (1969) 1-1
 Victors Mateiko (1987) - Maris Mitenbergs (1985) 1-1
 Leonid Itkin (1998) - Paulius Valtas (1900) 2-0
 Ricards Ositis (1939) - Bert Begeman (2011) 1-1
 Valeria Zarovska (1900) - Jan Ongolesono (2023) 1-1
 Marjory Feyt (1900) - Zigmars Dauge (2046) 0-2
 Pateris Freidenfelds (1978) - Shaomake Chen (2041) 0-2
 David Riupassa (1999) - Mateusz Stanczuk (2102) 0-2Game
 Vitali Varushyla (2216) - Janis Arinsh (2127) 1-1
 Alexander Bulatov (2278) - Karol Cichocki (2214) 1-1
 Yifu Du (2104) - Andrew Tjon A Ong (2210) 1-1Game
 Round 9
 th 12-07-2018  Eriks Virubka  - Dummy  2-0R
 Amanda Kovalevska  - Janusz Michalski  2-0
 Eugenia Anna Wewersowicz  - Tomasz Wysocki  2-0
 Luca Smit  - Zdzislaw Bejger  2-0
 Albert Cramer  - Leszek Petlicki (1900) 1-1
 Gregory de Vries (1900) - Zenon Mieszkowski (1899) 2-0
 Wiktoria Giec (1900) - Alijn Kuijer (1918) 0-2
 Konrad Stawiski (1900) - Ryszard Czeslaw Rewolinski (1915) 2-0
 Noël Neve (1900) - Paulius Valtas (1900) 0-2
 Mateusz Hanasiewicz (1901) - Marjory Feyt (1900) 2-0
 Jozef Bajdak (1937) - Jurate Jakstoniene (1900) 2-0
 Victors Mateiko (1987) - Robby Koendjbiharie (1912) 2-0
 Kinga Krzych (1960) - Valeria Zarovska (1900) 0-2
 Julia Banas (1969) - Ricards Ositis (1939) 0-2
 Pateris Freidenfelds (1978) - Maris Mitenbergs (1985) 1-1
 Bert Begeman (2011) - Nela Kristine Malahovska (1900) 2-0
 Jan Ongolesono (2023) - Zigmars Dauge (2046) 1-1
 Leonid Itkin (1998) - David Riupassa (1999) 1-1Game
 Andrew Tjon A Ong (2210) - Janis Arinsh (2127) 1-1Game
 Karol Cichocki (2214) - Vitali Varushyla (2216) 1-1
 Shaomake Chen (2041) - Alexander Bulatov (2278) 0-2
 Mateusz Stanczuk (2102) - Yifu Du (2104) 1-1